КАЛІЦТВА РОБОЧИХ БДЖІЛ, МАТОК І ТРУТНІВ

КАЛІЦТВА РОБОЧИХ БДЖІЛ, МАТОК І ТРУТНІВ – зміни в будові дорослих особин. Спостерігаються за несприятливих умов життя матки або всієї сім’ї, що позначаються на потомстві: яйцях, личинках, лялечках. К. відзначаються в окремих сім’ях і в невеликих кількостях.

Гінандроморфізм – змішання в одній особині ознак робочої бджоли та трутня. Розрізняють 3 типи гінандроморфів: форми з перевагою ознак трутня, форми з перевагою ознак бджоли й форми з рівною кількістю тих й інших ознак. Організм гінандроморфу складається з клітинок, що утворюють

чоловічі й жіночі форми.

Часто зовнішні статеві ознаки не відповідають внутрішньочеревним статевим ознакам. Хвороба виникає внаслідок запізнілого запліднення яйця, що уже почало розвиватися партеногенетично. Таких особин бджоли викидають із вулика, вони нежиттєздатні.

Бджоли-альбіноси – особини з білими очима, які з’являються іноді в бджолиній сім’ї. Зазвичай вони нічого не бачать і приречені на швидку загибель.

Мікроцефалія – спостерігається в робочих бджіл, трутнів і маток. Основна ознака – багатоголовість.

Циклопи – одноокі бджоли. Два ока ніби зливаються в одне

у формі півмісяця. Через свій дефект одноокі бджоли не можуть літати.

Бджоли-каліки – мають недорозвинені крила, ніжки й інші органи. Причиною такого каліцтва може бути застуджений розплід, близькоспоріднене схрещування порід бджіл, різке струшування рамок із розплодом, недостатня годівля личинок бджолами-годувальницями тощо.

Заходи боротьби. Заміна маток, які дають виродливе потомство, повноцінними; виведення якісних маток; контроль за спарюванням маток із трутнями, виключення близькоспорідненого спарювання; усунення факторів, які негативно впливають на розвиток бджолосім’ї.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4,00 out of 5)


КАЛІЦТВА РОБОЧИХ БДЖІЛ, МАТОК І ТРУТНІВ - Бджільництво


КАЛІЦТВА РОБОЧИХ БДЖІЛ, МАТОК І ТРУТНІВ