Урок 7. КОНСТРУЮВАННЯ РУХОМИХ МОДЕЛЕЙ З КАРТОНУ ТА ПАПЕРУ. ІГРАШКИ-СЮРПРИЗИ
Мета: продовжити ознайомлення учнів з професією інженера-конструктора, з поняттям “макет”; навчити виготовляти іграшки-сюрпризи; вдосконалювати навички роботи з папером та картоном; розвивати образне мислення, увагу, фантазію, кмітливість; виховувати любов до праці, акуратність під час роботи.
Обладнання: кольоровий папір та картон, малюнки із зображенням символів Нового року, фарби, пензлі, склянка для води, клей, ножиці, зразки виробів, мультимедійна
Хід уроку
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
1. Привітання
Добрий день, малече щира,
Хай живеться вам у мирі.
Хай луна дитячий сміх!
Почнемо урок для всіх!
2. Перевірка готовності до уроку
3. Упорядкування робочих місць
II. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Повідомлення теми та мети уроку
– Сьогодні ми будемо виготовляти й оздоблювати вироби об’ємної форми. Наприкінці уроку у вас з’являться іграшки-сюрпризи.
2. Розповідь учителя
Мультимедійна презентація
– Професія інженера-конструктора вимагає знань про будову транспортних, транспортуючих
Макет (фр. Magutte – модель, ескіз) – просторове зображення, модель будь-чого (виробу, декорації тощо), зазвичай у зменшених розмірах (масштабі).
– Розгляньте зразки.
– На якій основі ми сьогодні працюватимемо?
Фізкультхвилинка
Хто ж так, хто вже там стомився
І направо похилився?
Треба дружно всім нам встати,
Фізкультпаузу почати:
Руки вгору, руки вниз
І легесенько прогнись.
Руки в боки, руки так,
Руки вгору, як вітряк.
Раз – присядьте, два – присядьте,
І за парту тихо сядьте.
3. Демонстрування та аналіз зразка
1) Інструктаж учителя.
Мультимедійна презентація
– Роздивіться малюнки на дошці.
Робота за підручником (с. 25)
1. Підготуйте на папері розгортку кубика та смужку-“пружину”.
2. Візьміть аркуш кольорового картону або цупкого паперу.
3. Наклейте смужку – “пружину”. Позначте місця склеювання.
4. Візьміть папір іншого кольору. Наклейте розгортку кубика. Позначте місця склеювання.
5. Виріжте деталі та склейте кубик.
6. Складіть смужку-“пружину” за лініями згину та з’єднайте її із дном кубика.
7. До протилежного кінця смужки-“пружинки” приклейте іграшку – “сюрприз”.
8. З’єднайте іграшку-“сюрприз” із кришкою кубика.
2) Повторення правил безпеки під час роботи.
1. На робочому місці дотримуйте чистоти і порядку.
2. Зберігайте ножиці у спеціально відведеному для цього місці.
3. Не працюйте притупленими ножицями.
4. Не тримайте ножиці лезами вгору.
5. Не користуйтеся ножицями під час ходьби класом.
6. Не заважайте товаришам, коли вони вирізають деталі ножицями.
7. Передавайте ножиці товаришам кільцями вперед.
8. Під час різання тримайте матеріал таким чином, щоб лезами ножиць не поранити руку.
9. Клеєм слід користуватися так, щоб він не потрапив до очей. Брудні від клею руки під час роботи витирайте ганчіркою. Після завершення роботи вимийте їх ретельно з милом і витріть рушничком.
III. ПРАКТИЧНА РОБОТА УЧНІВ
IV. ВИСТАВКА ТА ОЦІНЮВАННЯ РОБІТ УЧНІВ
V. ПІДСУМОК УРОКУ
– З якою професією ви сьогодні ознайомилися?
– Чи сподобалося вам виготовляти макети?
– До якого свята можна подарувати цю іграшку?
НОВИЙ РІК
Новий рік, Новий рік іде землею
В чистім полі без доріг, без доріг,
Світять зорі понад нею,
Розсіває срібний сніг.
Новий рік, Новий рік іде горами
У червоних чобітках, чобітках.
Сяють ясними вогнями
Скрізь ялинки по хатах.
І. Блажкевич