Процес ткацтва

Матеріалознавство швейного виробництва

ОСНОВИ ТЕХНОЛОГІЇ ТЕКСТИЛЬНОГО ВИРОБНИЦТВА

ТКАЦТВО

Процес ткацтва

Процес виготовлення тканини на ткацькому верстаті складається з трьох основних моментів:

1. Одна система ремізок 8 (рис. 7) піднімається уверх і піднімає певну кількість ниток основи у відповідності з рапортом ткацького переплетення, а інша опускається донизу і опускає решту ниток основи. При цьому між розсуненими таким чином нитками основи створюється так званий ткацький зів. Бердо 6 знаходиться у вихідній позиції,

а човник 5 з одного боку верстату проходить крізь ткацький зів, прокладає нитку утоку і входить при гальмуванні в човникову коробку на іншому боці батану 4.
 Процес ткацтва

2. Бердо рухається до краю тканини, що виробляється З, і прибиває нитку утоку до кута ткацького зіву. В цей момент верхня ремізка опускається донизу, а нижня піднімається уверх, ремізки зустрічаються у середньої позиції і ткацький зів закривається.

3. Ремізка, яка рухається донизу, займає крайню нижню позицію, а ремізка, яка піднімалась уверх, займає крайню верхню позицію. Бердо повертається у вихідну позицію. Знов відкривається ткацький зів, крізь який човник рухається в зворотному напрямку та прокладає нитку утоку. Процес повторюється.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4,50 out of 5)


Процес ткацтва - Матеріалознавство


Процес ткацтва