СХРЕЩУВАННЯ

СХРЕЩУВАННЯ – метод розведення сільськогосподарських тварин, при якому проводять спарювання тваринних різних порід одного зоологічного виду. Потомство, отримане від С. двох порід, називається поміссю. Помісь об’єднує в собі якості обох порід.

Помісні бджолині сім’ї відрізняються вищою продуктивністю, ніж місцеві, а також характерними морфологічними ознаками: довшим хоботком, “темною” печаткою меду. Найціннішими є помісі першого покоління.

С. використовується в бджільництві для поліпшення якостей якої-небудь однієї

або створення нової, продуктивнішої породи. Найпоширенішими популяціями бджіл південних країн є помісні бджоли, отримані в результаті природного схрещування сірих гірських кавказьких бджіл з жовтими іранськими. Серед цих двох рас особливо виділяються: кабахтапінська (субальпійська) бджола, шахдагська, нухінська, ленкоранська, нахічеванська й кура-араксинська.

Існує також вступне С., що припускає подальше розведення помісі “у собі”, з обов’язковою перевіркою на якість потомства й виведенням заводських ліній. Вступне С. здійснюються тоді, коли місцеві бджоли загалом відповідають висунутим

до них вимогам, але мають якийсь недолік, що його не можна швидко усунути при чистопорідному розведенні. Для цього С. вибирають ту расу бджіл, у якої добре виражена саме та ознака, якої бракує в місцевих бджіл. Суворо індивідуальний відбір з перевіркою за якістю потомства дозволяє одержувати племінних, а не маток для користування.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)


СХРЕЩУВАННЯ - Бджільництво


СХРЕЩУВАННЯ