УРОК 19
Тема. Узагальнювальна практична робота. Колективна сюжетно-рольова гра
Мета: закріплювати знання дітей про світлофор, його призначення, правила поведінки на дорогах, деякі дорожні знаки та правила користування громадським транспортом; розвивати мислення, увагу, пам’ять; виховувати бажання дотримуватись правил вуличного руху.
Дійові особи: Незнайко, світлофор, юний автоінспектор (далі – Ю. А.), лікар Айболить.
ХІД УРОКУ
I. Організація учнів класу
II. Повідомлення теми і мети уроку
– Розгляньте
III. Робота над темою уроку
Інсценізація
– Діти, ми з вами мешкаємо у чудовому місті з широкими вулицям і проспектами. Ними рухається багато легковиків, трамваїв, автобусів. їм ніхто не заважає, тому що існують чіткі правила для водіїв та пішоходів. Сьогодні ми з вами їх пригадаємо.
Створюється вуличний гомін, лунає міліцейський свисток.
Ю. А. Це я тобі, хлопчику! Ходи-но сюди, хлопчику!
Незнайко. Я не хлопчик, я Незнайко!
Ю. А. Ти не вмієш переходити дорогу, Незнайко!
Незнайко
Велике
Я розгубився: “Ой!” і “Ай!”,
Не знаю знаків світлофора,
Ледь не потрапив під трамвай.
Авто, автобуси, трамваї
Туди-сюди вправно снують.
Я впав у розпач і не знаю:
То де ж дорогу перетнуть?
Ю. А. Наші школярі вже обізнані з основними правилами дорожнього руху. Вони тобі, Незнайко, розкажуть їх.
Світлофор
Коли до школи поспішаєш
І часу зовсім вже не маєш,
Не біжи, а зупинись,
Шлях уважно роздивись.
Червоне світло – зупинися,
І на всі боки подивися.
Жовте світло всіх попереджає,
До уваги діток закликає.
Зелене світло – шлях відкрито –
Дорогу переходьте, діти!
Ведучий
Тут на шляху завжди чергує
Умілий, спритний вартовий.
Відразу всіма він керує,
Хто перед ним на мостовій.
Незнайко
Мій дзвінкий веселий м’яч,
Ти куди несешся вскач?
Я у нашому двобої,
Ну, не встигну за тобою!
Ю. А.
Незнайку, стій, не вибігай,
В м’яч на дорозі ти не грай.
Забави тут е недоречні,
Це місце досить небезпечне!
Треба слухати, без спору,
Всі вказівки світлофору.
Скаже вам про це за мить
Добрий лікар Айболить.
Лікар Айболить
Руху правила єдині,
Знать їх добре всі повинні:
І дівчатка, і хлоп’ятка,
І зайці, і тигренятка,
А також дорослі люди –
Ось тоді й порядок буде!
Я прийшов до вас у гості
Показати вам хлопчину,
І повірте, це непросто:
Накладати гіпс та шину.
Усі правила треба вчить,
Нікуди без них – ані кроку.
Наприклад, тротуаром йти
Завжди з правого боку.
А щоб дорогу перейти,-
Звичайно, перешкоди.
Не можна як завгодно йти
На інший бік дороги.
IV. Сюжетно-рольова гра “Чи знаєш ти правила дорожнього руху?”
У вигляді гри проводиться повторення правил дорожнього руху з використанням виготовлених знаків.
V. Підсумок уроку
– Чи сподобався вам сьогоднішній урок?
– Які правила дорожнього руху ви запам’ятали?