АБОРИГЕННІ БДЖОЛИ

АБОРИГЕННІ БДЖОЛИ – бджоли, які віддавна живуть у цій місцевості. Так, на території України живуть місцеві сірі степові, або українські Б., у гірських районах Грузії – сірі гірські грузинські, а в низинних долинах Грузії – жовті кавказькі Б., у середній смузі Росії й на Південному Уралі – середньоросійські темні Б., на Далекому Сході – далекосхідна Б., в Африці – африканська Б. тощо.

Протягом багатьох тисячоліть відбувалася адаптація бджіл до умов своєї місцевості, тобто до умов медозбору й умов зимівлі. Так, наприклад, кавказькі

Б. добре переносять спекотний сухий клімат. Б. цієї породи не пристосовані до тривалої зимівлі, тільки в регіонах з теплою осінню й пізньою зимою вони добре зимують.

Б., доставлені в іншу місцевість, зазвичай зберігають свої характерні якості протягом тривалого часу. Наприклад, українські Б., які були завезені близько 150 років тому на Далекий Схід, чудово адаптувалися в нових умовах, зберегли свої робочі якості, прекрасно працювали в умовах активного медозбору, швидко адаптувалися до холодних і сніжних зим.

Якщо говорити про зимостійкість бджіл, то африканські Б. краще переносять кліматичні умови,

ніж сірі грузинські. Наприклад, у гірських районах Кавказу сірі грузинські Б. краще переносять тривалі зими тому, що протягом цього сезону обов’язково буває кілька теплих періодів, які дозволяють їм зробити обліт. Однак в інших кліматичних умовах вони не всі добре адаптуються, через що після зимівлі виявляється багато загиблих сімей. Тому для поліпшення зимостійкості породи сірих грузинських Б. робота бджолярів повинна грунтуватися на відборі найсильніших сімей.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3,50 out of 5)


АБОРИГЕННІ БДЖОЛИ - Бджільництво


АБОРИГЕННІ БДЖОЛИ