Будова і функції черепа. Вікові особливості черепа

Відповіді на питання до екзамену з курсу Основи біології та генетики

Будова і функції черепа. Вікові особливості черепа

Череп-скелет голови. Розрізняють два відділи черепа: мозковий, або черепну коробку, і лицьовий. Мозковий череп є вмістилищем головного мозку.

До складу мозкового відділу черепа входять непарні кістки (потиличні, клиновидні, лобові, решітчасті) та парні (тімені і вискові). Клиновидні та решітчасті кістки розташовані на кордоні мозкового і лицьового відділів. Всі кістки мозкового черепа з’єднані нерухомо. Всередині

вискової кістки знаходиться орган слуху, до нього веде широкий слуховий отвір. Через великий отвір потиличної кістки порожнина черепа з’єднується з хребетним каналом.

В особовому відділі черепа більшість кісток парні: верхньощелепні, носові, слізні, виличні, піднебінні і нижні носові раковини. Непарних кісток три: сошників, нижня щелепа і під’язикові кістку. Нижня щелепа – єдина рухома кістка в черепа.

У дітей в ранньому віці мозкова частина черепа більш розвинена, ніж лицьова. Найбільш сильно кістки черепа ростуть протягом першого року життя. З віком, особливо з 13-14 років, особовий відділ зростає більш енергійно і починає переважати над мозковим. У новонародженого обсяг мозкового черепа в 8 разів більше лицьового, а у дорослого в 2-2,5 рази.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4,00 out of 5)


Будова і функції черепа. Вікові особливості черепа - Довідник з біології


Будова і функції черепа. Вікові особливості черепа