Процес виробництва хімічних волокон

Матеріалознавство швейного виробництва

ХІМІЧНІ ВОЛОКНА

Процес виробництва хімічних волокон

Хімічні волокна виготовляються промисловим методом на комбінатах хімічних волокон за допомогою спеціального обладнання, яке називають умовно прядильними машинами.

Вихідною сировиною для виготовлення хімічних волокон є природні або синтезовані високомолекулярні сполуки – полімери.

Сучасні способи виробництва хімічних волокон базуються на протискуванні підготовленої вихідної маси полімеру крізь наконечник прядильної

машини, який називається філь’єрою. Філь’єра – це ковпачок з антикорозійного металу, який має багато тонких отворів діаметром 0,07 – 0,08 мм. Кількість отворів філь’єри може нараховувати від декількох десятків до сотень тисяч залежно від виду волокон, що виготовляються.

Хімічні волокна випускають у вигляді текстильних ниток: елементарних та комплексних, а також у вигляді так званих штапельних волокон або штапелю. Елементарні нитки – це довгі одиничні волокна необмеженої довжини. Комплексна нитка складається з декількох елементарних, які з’єднані скручуванням. Штапель – це відрізки

ниток довжиною 40-150 мм, які використовують для виготовлення пряжі з суміші волокон різної природи. Для виготовлення текстильних ниток використовують філь’єри з малою кількістю отворів (12-36). Для виготовлення штапелю використовують філь’єри з кількістю отворів 1200-1500, а іноді 12000-15000.

Загальна схема виробничого процесу здобування хімічних волокон складається з 5 етапів:

1. Здобування та попередня обробка сировини.

2.Приготування прядильної маси (розчину або розплаву полімеру).

3. Формування ниток.

4. Оздоблення.

5. Первинна текстильна переробка.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)


Процес виробництва хімічних волокон - Матеріалознавство


Процес виробництва хімічних волокон