ВУЛИКОВА ПОЇЛКА

ВУЛИКОВА ПОЇЛКА – необхідна для забезпечення однієї бджолосім’ї водою.

Потреба напоїти бджіл може виникнути в будь-якому сезоні:

1. Узимку, коли підвищується температура повітря в зимівнику й одночасно знижується відносна вологість повітря, що призводить до кристалізації меду в гнізді. Після давання бджолам води сім’я швидко заспокоюється й продовжує нормально зимувати.

2. Якщо бджоли пішли в зимівлю на кормах із домішкою паді.

3. Навесні, коли вулики виносять із зимівника. У цей період починається масове вирощування

бджолами розплоду, але, як правило, трапляються весняні заморозки. Бджоли, які вилітають у пошуках води, найчастіше гинуть. У такому випадку встановлюють поїлку у вулику або спільну для всіх бджолосімей на пасіці.

4. При лікуванні захворілої бджолосім’ї. Щоб уникнути контакту з іншими бджолами (особливо біля спільної поїлки), їм у вулик дають поїлку.

5. Щоб уникнути отруєння бджіл під час медоносів отрутохімікатами, їм дають воду в поїлках. На цей період бджіл закривають у вуликах, а оскільки в гнізді багато нектару, є розплід, підвищена вологість, їм потрібна вода.

6. При застосуванні на пасіці

деяких способів штучного роїння. Щойно сформованим сім’ям дають багато розплоду, при цьому в сім’ї є мало літних бджіл. Таким сім’ям протягом кількох днів треба давати воду. Особливо необхідно вчасно давати воду окремим сім’ям у спекотну погоду.

Існує кілька конструкцій В. п., але пасічники часто використовують звичайні скляні пляшки або банки, які легко піддаються дезінфекції.

Зазвичай пляшку з водою розміщають за діафрагмою. Спочатку банку заповнюють водою настільки, щоб вода, якщо покласти її на бік, не виливалася. Пляшки поміщають зверху гнізда. У горлечко опускають один кінець марлевого джгута, другий кладуть упоперек рамок під полотнинку, яку ледь піднімають попереду. Якщо пляшку вдасться укріпити поза вуликом, то гніт пропускають у гніздо через верхній льоток.

Бджолам, які зимують при температурі нижче 0 °С, не рекомендується давати воду в пляшках, тому що вода може змерзнути. Найкраще використовувати банки або ємності з якого-небудь іншого матеріалу, у якому вода менше замерзає.

Слід зазначити, що не завжди вигідно використовувати поїлки, які встановлюються над гніздом. Наприклад, якщо потрібно напоїти бджіл, які знаходяться у зимівнику, зняття кришки вулика викличе додаткове занепокоєння бджіл. Тому бджолярі використовують зовнішні поїлки, які до того ж легше наповнювати водою. Робляться й установлюються вони в такий спосіб. Необхідно взяти коритце заввишки 1,5 см, завширшки 7 см і завдовжки 22 см і покласти в нього полотно. В одному кінці коритця міститься перевернена банка з водою, інший кінець вставляється в льоток. Полотно під банкою складають учетверо. В іншій частині коритця – удвічі. Вода завжди повинна бути чистою; у міру споживання її бджолами воду доливають.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)


ВУЛИКОВА ПОЇЛКА - Бджільництво


ВУЛИКОВА ПОЇЛКА