Загальна характеристика асортименту вовняних тканин

Матеріалознавство швейного виробництва

АСОРТИМЕНТ ТЕКСТИЛЬНИХ МАТЕРІАЛІВ

ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ ПРО АСОРТИМЕНТ ТЕКСТИЛЬНИХ МАТЕРІАЛІВ

Загальна характеристика асортименту вовняних тканин

Вовняні тканини є однією з найбільш коштовних груп різновидів тканин. Вони мають красивий зовнішній вигляд та високі теплозахисні якості, міцні, пружні. їх використовують для виготовлення пальт, костюмів, суконь.

Вовняні тканини виробляють чисто – та напіввовняними. За волокнистим складом та структурою пряжі вони поділяються на 6 груп:

тканини камвольні чистововняні;

– тканини камвольні напіввовняні та змішані;

– тканини тонкосуконні чистововняні;

– тканини тонкосуконні напіввовняні та змішані;

– тканини грубосуконні чистововняні;

– тканини грубосуконні напіввовняні та змішані.

Крім того, тканини за призначенням поділяються на підгрупи:

– платтєві;

– костюмні гладкофарбовані;

– костюмні строкаті та меланжеві;

– сукна;

– пальтові;

– драпи;

– ворсові і т. д.

Змішані тканини переважають в загальному обсязі асортименту вовняних тканин. Це тканини,

які містять волокна нітрону (до 50%); лавсану (до 40%), віскози (до 30%) та інші. У виробництві змішаних тканин широко використовуються двох-, трьох – та більше компонентні суміші. Тканини, які містять синтетичні волокна, мають добрі експлуатаційні якості: пружність та незминання, низьку усадку, високу формостійкість та міцність. Але знижуються їх здібності до формування при ВТО.

При виготовленні напіввовняних тканин можуть використовуватися також металеві, текстуровані та профільовані нитки; фасонна пряжа для надання зовнішніх ефектів.

Чистововняні тканини можуть містити до 10% волокон капрону та інших хімічних волокон, які вводяться для покращання якостей тканин.

За характером забарвлення тканини випускають гладкофарбованими, строкатими, меланжевими та меланжево-строкатими.

Невелика кількість тканин випускається з надрукованими малюнками, це переважно тканини для хусток та суконь.

Тканини виробляють практично всіма видами переплетень.

Камвольні тканини виробляють з гребінної крученої та некрученої пряжі, яка складається з тонкої, напівтонкої та напівгрубої вовни. Вони мають відносно гладку поверхню з чітким малюнком переплетення; тканини щільні, пружні, але жорсткуваті. Це найбільш тонкі та легкі тканини для суконь, костюмів, пальт з відносною щільністю 70-140%. Камвольні тканини виробляють переважно простими та дрібновізерунковими переплетеннями.

Тонкосуконні тканини виробляють з апаратної нескрученої пряжі, а іноді і зі скрученої пряжі, яка складається з тонкої та напівтонкої короткої вовни. Це найбільш важкі та товсті тканини для суконь та костюмів, а також пальтові тканини. їх випускають простими, дрібновізерунковими та складними подвійними переплетеннями. Відносна щільність одношарових тканин 70-80%, а дволицевих та двошарових – 100-150%. Всі тонкосуконні тканини піддають валянню різного ступеня інтенсивності. Деякі тканини, такі як сукна та драпи, випускають сильно уваленими, з войлоковидним застилом на поверхні, який повністю закриває ткацьке переплетення. Деякі тонкосуконні тканини ворсують і випускають з направленим або запресованим ворсом. Тонкосуконні тканини пухкі, м’які, еластичні, мають красивий зовнішній вид та високі теплозахисні якості.

Грубосуконні тканини пухкі, важкі, менш розтяжні та еластичні, мають меншу зносостійкість, ніж тонкосуконні. їх виробляють з більш товстої пряжі, яка складається з грубої короткої вовни.

Поновлення асортименту вовняних тканин здійснюється завдяки використанню нових видів волокон, пряжі, переплетень та оздоблень.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2,50 out of 5)


Загальна характеристика асортименту вовняних тканин - Матеріалознавство


Загальна характеристика асортименту вовняних тканин