ЗАВМЕРЛИЙ РОЗПЛІД

ЗАВМЕРЛИЙ РОЗПЛІД – незаразна хвороба, що супроводжується загибеллю розплоду на різних стадіях розвитку.

Причини хвороби. Ця хвороба, як і завмерлий засів, пов’язана зі спадковістю виробників, передається вона трутнями. Личинка або лялечка перестає розвиватися й гине. Іноді з лялечки виходить молода бджола, але вона нежиттєздатна.

Перебіг хвороби. Хвороба спостерігається в період активної яйцекладки. Цілком може бути викликана неповноцінністю годування розплоду, що призводить до загибелі лялечок і молодих бджіл.

Ознаки хвороби. Розплід гине в стадії запечатаної й незапечатаної личинки або лялечки. Кришечки запечатаних чарунок досить часто продірявлені, що нагадує гнильцеві захворювання. Личинки вологі, м’які, але легко видаляються з чарунок. Вони ледь тягучі, сіруватого відтінку, у міру висихання набувають коричневого кольору, без запаху або трохи віддають кислотою.

Характерна ознака хвороби – розплід гине на різних стадіях, навіть лялечки, готові до виходу з чарунок, чого не буває при інфекційних захворюваннях. У них помітною є недорозвиненість черевної частини. Трупи лялечок можна знайти перед вуликом на землі.

На одному стільнику можуть бути й одиничні, і масові випадки, аж до загибелі трутневих чарунок. Можливий вихід з лялечок молодих бджіл, але здорові їх швидко викидають із вулика. У молодих бджіл бувають

недорозвинені крила, вони нездатні літати.

Діагноз установлюють за зовнішніми ознаками загиблого розплоду. У випадку утруднення – лабораторним дослідженням.

Профілактика. Не допускати близькоспорідненого схрещування.

Заходи боротьби. Забезпечують бджіл достатньою кількістю корму, заміняють матку якісною.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Яке значення рослин для людей
ЗАВМЕРЛИЙ РОЗПЛІД