ЧАСИ ДІЄСЛОВА

§ 8. ЧАСИ ДІЄСЛОВА

Вправа 78

1. Лиш на ранок вгамувалися грізні хвилі, влігся на спочин вітер (Б. Комар). 2. Човни поминули поросле очеретом гирло, випливли на морське чистоводдя і, нап’явши вітрила, попростувалипопід лівим берегом (Б. Комар). 3. Писнула десь спросоння синичка, і знову довкола запанувала тиша (Б. Комар). 4. Зайду в траву і ляжу горілиць… (Д. Луценко). 5. При березі тихім вода пробігала, у діток про літо купальне питала (П. Мовчан).

 ЧАСИ ДІЄСЛОВА(просте, поширене, повне, ускладнене одно рідними присудками, розповідне,

неокличне).

III. Вгамувалися – заспокоїлися, перестали, припинилися, затихли.

Запанувала – настала, зацарювала, установилася.

Вправа 80

I. У тексті Остап Вересай зображений людиною похилого віку, в ялових чоботах, блакитних шароварах та смушковій шапці. Він з повагою ставиться людей, які прийшли його послухати і з любов’ю до своєї супутниці – кобзи.

II. Під гучні оплески в супроводі своєї дружини та композитора Миколи Лисенка з’являється Остап Вересай, кремезний, літніх років чоловік. На ньому приношена свитина, дебелі, майже до самих колін ялові чоботи й блакитні

шаровари та смушкова шапка, з якою він не розлучається навіть улітку. Чемно уклонившись шановному товариству, Остап Вересай присідає на рипкий стільчик, витирає спітніле обличчя, бере з рук дружини свою вірну супутницю – кобзу, підладнює на ній струни й пробігає пальцями. Віртуозний програш одразу ж відтворює в уяві присутніх картину розгніваної морської стихії… (За В. Скуратівським).

Вправа 81

1. Чую, за селом гуркотить комбайн (мин. ч.). 2. Презентація почалася через тиждень (мин. ч.). 3. Оксано, я піду! (майб. ч.) 4. Вистава закінчилася через 16 хвилин (мин. ч.).

Вправа 82

1. Сьогодні день дощовий. – Сьогодні буде дощовий день. Сьогодні був дощовий день. 2. Дмитро – учень музичної Школи. – Дмитро був учнем музичної школи. Дмитро буде учнем музичної школи. 3. Трава на лузі зелена. – Трава буде на лузі зелена. Трава була на лузі велена.

Вправа 84

1. Після сказаного вона сподівалася найгіршого. 2. Петро не сподівався, що йому Не поставлять оцінку. 3. Потрібно надіятися лише на власні сили. 4. Хочеться разом з усіма і вірити, і надіятися. 5. Він ніколи не сподівався, що друг виявиться зрадником.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)


ЧАСИ ДІЄСЛОВА - ГДЗ з мови


ЧАСИ ДІЄСЛОВА