КОЛЬОРОВИЙ ЗІР БДЖІЛ – забезпечується парою великих бічних складних очей і трьома маленькими простими вічками. Фізіологічна основа сприйняття різних кольорів зумовлена кількома світлочутливими хімічними сполуками очей – пігментами, які вибірково вбирають світлові промені, що проходять згодом деякі хімічні перетворення.
Бджоли добре розрізняють кольори, але сприймають їх зовсім не так, як люди. Бджоли не сприймають червоний колір, але реагують на ультрафіолетові промені, невидимі для людського ока. Але все-таки вони відвідують
Прості очі бджіл наділені здатністю сприймати ультрафіолетові й синьо-зелені промені. Клітини, що сприймають зелене світло, розрізняють також жовтий, жовтогарячий і блакитний кольори, але з меншим ефектом. Різні відтінки цих кольорів бджоли сприймають тільки тоді, коли вони сприймаються двома пігментами одночасно. І навпаки, кольори, що потрапляють у поле зору одного пігменту, не сприймаються; так, наприклад, зелений і жовтогарячий кольори не відрізняються від жовтого.