Ліплення на основі пласта. Комбінований спосіб ліплення

УРОК 7

Тема. Ліплення на основі пласта. Комбінований спосіб ліплення

Мета: закріплювати вміння дітей “витягувати” з цілого шматка пластиліну, ускладнити їх “конструктивним” способом ліплення; розвивати естетичний смак, увагу, мислення, інтерес до народної іграшки; виховувати любов до рідної землі, повагу до традицій, праці людей.

Обладнання: кольоровий пластилін, прислів’я.

ХІД УРОКУ

I. Організація класу

II. Актуалізація опорних знань

1. Перевірка готовності дітей до уроку

2. Бесіда з учнями

Шматок

пластиліну на парті дрімає,

І чим він стане, ніхто не знає,

Чи квіткою, що радує всіх нині,

Чи пташкою у гіллі на калині.

Ви потрудіться добре всі, будь ласка,-

Наступить диво, оживе прекрасна казка.

– Люди якої професії роблять казку зі шматка пластиліну чи глини?

– Так, скульптори.

– Кожен із вас сьогодні на уроці стане скульптором і власноруч оживить шматок пластиліну. А цей шматок пластиліну стане чарівним, адже буде зігрітий теплотою ваших рук.

III. Повідомлення теми і мети уроку

Вранці тато з магазину

Приніс дітям пластиліну…

Пластилін пом’яв

Павлусь,

До сестрички посміхнувсь,-

І в руках у нього виник,

Мов живий, червоний півник.

– Здогадались, яку іграшку ліпитимемо?

IV. Робота над темою уроку

– Ліпити півника потрібно у такій послідовності:

1) відокремте шматок пластиліну;

2) розімніть і скатайте кульку;

3) витягніть і виліпіть пальцями основу півника; сформуйте його передню і хвостову частину;

4) замість лапок виліпіть круглу підставку, яку потім міцно прикріпіть до тулуба пташки;

5) виліпіть з тоненьких джгутиків гребінь, сережки, дзьоб, очі, крила;

6) приліпіть усі деталі до тулуба.

– Пригадайте, чим різняться між собою конструктивний спосіб ліплення і пластичний.

– Разом ці способи утворюють новий спосіб, що називається комбінованим.

 Ліплення на основі пласта. Комбінований спосіб ліплення

V. Фізкультхвилинка

VI. Повторення правил роботи з пластиліном (див. урок 6)

VII. Індивідуальна робота учнів

Звучить музика.

VIII. Демонстрація дитячих робіт. Оцінювання навчальних досягнень за допомогою “шкали оцінювання”

IX. Підсумок уроку

– Чи сподобався вам сьогоднішній урок?

– Хто в майбутньому захоче стати скульптором?

– Чому?

– Народне прислів’я каже: “Праця людину величає”.

X. Домашнє завдання

На наступний урок потрібно мати такі матеріали:

I група – рослинний матеріал;

II група – кольоровий папір;

III група – кольоровий пластилін.

– Кожна група повинна дібрати свої прислів’я про працю.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)


Ліплення на основі пласта. Комбінований спосіб ліплення - Плани-конспекти уроків по праці


Ліплення на основі пласта. Комбінований спосіб ліплення