Сад і город (енциклопедія)
ПРЯНІ РОСЛИНИ
М’ЯТА ПЕРЦЕВА
Дуже популярна ароматна рослина, яка з давніх-давен відома як приправа й лікарська культура. Свіже листя м’яти використовують як приправу до м’яса, овочів, кондитерських виробів, для виготовлення безалкогольних і спиртних напоїв. Листя м’яти запобігає швидкому скисанню молока при кімнатній температурі.
М’ята – багаторічна трав’яниста рослина родини губоцвітих.
Розмножується насамперед вегетативним способом за рахунок гори30нтальних пагонів, які
Для розмноження можна використовувати й кореневі відрізки. їх розкладають у неглибокі борозенки, зберігаючи відстань у 10-12 см між відрізками і 40-50 см між рядами. Потім борозенки загортають землею.
Найкраще вирощувати м’яту на багатих родючих грунтах з добрим зволоженням, на торф’яних грунтах з нейтральною реакцією. Заболочені, важкі глинисті заплавні грунти для м’яти не годяться. Вирощують м’яту на другий рік після внесення в грунт свіжого гною.
Доглядають м’яту так само, як і інші пряні рослини: обережно розпушують грунт,
Збирають м’яту в період цвітіння. Листя зрізують, сушать у добре провітрюваному приміщенні в затінку.
Якщо м’яту вирощують на ділянці більше двох років, урожай знижується.
При багаторічному вирощуванні після збирання м’яти потрібно грунт розпушувати, а наступного року перед садінням унести добрива.
Для одержання зелені взимку кореневища викопують, у жовтні висаджують у ящики та залишають для вигонки при температурі +20…+22 °С.