Мета та умови праці квітникарів. Досліди з рослинами

УРОК 33

Тема. Мета та умови праці квітникарів. Досліди з рослинами

Мета: познайомити з працею квітникарів; вчити доглядати за рослинами, пересаджувати їх, вирощувати цибулю; розвивати працьовитість, охайність, самостійність; прищеплювати любов до природи; виховувати обережне ставлення до рослин.

Обладнання: шухляди із землею, цибуля, кімнатні квіти для пересаджування, гумові рукавички, лопатка, серветки.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

1. Привітання.

2. Перевірка готовності до уроку.

3. Упорядкування робочого

місця.

II. Новий матеріал

1. Оголошення теми та мети уроку.

– Яка зараз пора року? Розгадайте ребус.

 Мета та умови праці квітникарів. Досліди з рослинами

(Весна)

– Які ознаки весни ви знаєте?

– Як починається весна?

– Послухайте вірш А. Костецького і порівняйте зі своїми відповідями.

Знов починається весна –

Знов починаються дива!

То серед двору із-під снігу

Раптово визирне трава,

То раптом лагідні веснянки

Засіють щоки та носи.

Чи розщебечуться ще зранку

Птахи на сотні голосів!

А вчора! Вчора. Що й казати!

Всі веселилися до сліз:

Славко – дражнила

і задирака –

Наталці проліски приніс!

І зовсім це не дивина –

Так починається весна!

– Який би вірш ви не читали про весну, в ньому обов’язково будуть рядки про квіти. Весна – це пора квітів. Відгадайте, які весняні квіти зашифровані у нашому кросворді.

1) Вона цвіте в травневі дні,

Поміж великим листом

Повисли квіти запашні,

Немов дрібне намисто. (Конвалія)

2) Навесні вона у гаї

Різнобарвно розцвітає,

Медоносна, запашна,

Для джмелів вона смачна. (Медунка)

3) Дуже ніжний, синє очко,

П’є водичку із струмочка,

Із-під снігу визирає,

Білу зиму проводжає. (Пролісок)

4) На квітник погляньте, діти,

Там козак стоїть між квітів.

Весь червоний – гордий пан.

Не козак це, а. (тюльпан).

5) Я на інших геть не схожий,

Кучерявий і пригожий,

Постелю під голе віття

Фіолетове суцвіття. (Ряст)

6) Зелене листя, зелений килим

Зима сховала під снігом білим.

Весна настала, і сонце гріє –

Зелений килим увесь синіє. (Барвінок)

7) Поміж квітами весни

Найяскравіші вони,

Дуже ніжний запах мають,

В назві колір свій ховають. (Фіалки)

8) Зірка з небес злетіла –

І з’явилась квітка біла,

Ніжний запах чути скрізь.

Зветься квіточка. (Нарцис).

 Мета та умови праці квітникарів. Досліди з рослинами

– Всі ці квіти є весняними.

2. Вступна бесіда.

– Квіти оточують нас протягом усього життя. Хто дбає про квіти?

– Квіти дарують на свято, на день народження, на весілля, ними прикрашають житло і вулиці, парки і садки. Вирощують квіти квітникарі. Люди цієї професії працюють протягом усього року. Взимку вони працюють у теплицях, навесні – у парниках. Вони вирощують розсаду для ранньої весняної посадки. Восени висівають весняні та літні квіти, які зимують під снігом.

Квітникар повинен знати основні сорти квітів та їх особливості, правила висаджування і догляду за рослинами. Він повинен мати добре розвинутий художній смак.

Сьогодні ми з вами будемо квітникарями. Спочатку ми висадимо цибулю у шухляді і будемо спостерігати протягом 2-3 тижнів за тим, як цибуля зростає, а потім навчимося правильно пересаджувати кімнатні рослини та доглядати за ними.

III. Фізкультхвилинка

Прокидаються квітки –

Розпускають пелюстки.

Вітерець дихнув тихенько,

Пелюстки гойднув легенько..

Сутеніє, і квітки

Закривають пелюстки.

Тихо засинають,

Голівками хитають.

IV. Демонстрація та аналіз зразка

1. Інструктаж учителя.

– Ми будемо працювати у групах. У кожної групи – своя шухляда із землею. Цибулю висаджують на глибину 3-4 см. Потім шухляди із цибулею ставлять на світло (підвіконник). Землю необхідно щоденно зволожувати.

2. Інструктаж із правил гігієни.

– Працюйте у гумових рукавичках та фартушках.

– Накрийте парти газетами або спеціальними серветками.

– Після роботи зберіть залишки землі та згорніть їх у газету. Приберіть біля парт.

(Кожна група висаджує цибулю у свою шухляду, зволожує землю і ставить шухляду на підвіконня.)

V. Практична робота учнів

1. Пояснення вчителя.

– Чи знаєте ви, як пересаджують рослини?

– Чи потрібно поливати рослини перед пересаджуванням?

– Кімнатні рослини пересаджують навесні (березень-травень) або восени (вересень-жовтень).

Спочатку потрібно з’ясувати, чи потребує рослина пересаджування. (Далі діти у групах виконують дії, наслідуючи вчителя.)

Пересаджування рослин

1) Виштовхніть ком землі із рослиною.

 Мета та умови праці квітникарів. Досліди з рослинами

Якщо корені обплели увесь ком землі, то рослина потребує пересаджування.

 Мета та умови праці квітникарів. Досліди з рослинами

2) Для пересаджування підготуйте родючий грунт, совок, палку, воду.

3) Закрийте отвір для води черепком.

4) Насипте родючого грунту на 1/3 вазона.

5) Поставте ком із рослиною у глечик. Навколо насипте родючого грунту.

6) Злегка натисніть паличкою і полийте.

Догляд за рослинами

1) Паличкою скопайте грунт.

2) Побризкайте на листя водою.

3) Протріть листя вологою ганчіркою або спеціальним пензликом.

4) Поливайте саму рослину (деякі рослини потрібно поливати у блюдце).

 Мета та умови праці квітникарів. Досліди з рослинами

VI. Підсумок уроку

– Чого навчилися на уроці?

– Як висаджувати цибулю?

– Як пересаджувати рослини?

– Як доглядати за рослинами?


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)


Мета та умови праці квітникарів. Досліди з рослинами - Плани-конспекти уроків по праці


Мета та умови праці квітникарів. Досліди з рослинами