Отруєння медичними препаратами,- Побутові чинники небезпеки

Безпека життєдіяльності

2. БЕЗПЕКА ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ У ПОВСЯКДЕНІШ УМОВАХ ВИРОБНИЦТВА І У ПОБУТІ

2.5. Побутові чинники небезпеки

2.5.3. Отруєння медичними препаратами

Снотворні та заспокійливі ліки тепер – найпоширеніша причина побутових отруєнь. Люди, котрим були прописані ці ліки, настільки звикають до їх використання, що часом, прокинувшись вночі, вживають таблетки, не глянувши на етикетку, навіть не вмикаючи світла. Декому здається, що вжита доза на них вже не діє, і вони самовільно збільшують її, внаслідок чого можливе отруєння.

Гострі

отруєння алкоголем. Серед гострих побутових отруєнь часто зустрічаються отруєння алкоголем та його сурогатами.

Алкоголь – отрута наркотичної дії, яка може викликати не лише сп’яніння, а й гостре отруєння, нерідко небезпечне для життя. Так буває після вживання великої кількості алкоголю та його сурогатів (понад 500 мл. горілки). Але у людей, ослаблених хворобою, перевтомлених, особливо у дітей, навіть малі дози спиртного можуть викликати отруєння.

До сурогатів алкоголю належать хімічні препарати, які іноді вживають з метою сп’яніння як замінник етилового спирту. Вони можуть

бути представлені у вигляді двох основних груп. Це технічні рідини, до складу яких не входить етиловий спирт (етиленгліколь, ацетон, метиловий спирт, дихлоретан) та різні препарати, які містять етиловий спирт, медикаменти (настоянки заманихи та чемериці, розтирання та ін.), парфумерно-косметичні засоби (одеколони, лосьйони, елексири).

Етиленгліколь входить до складу гальмівної рідини для автомобілів та антиобмерзача, який використовується з метою захисту літаків від обледеніння. Етиленгліколь в організмі людини розпадається на дуже токсичні продукти: гліколеву та щавлеву кислоти. Внаслідок цього уражається центральна нервова система, настає різке збудження, втрата свідомості, порушення дихання та діяльності серця. Розвивається різка ниркова недостатність через утворення нерозчинних солей щавлевої кислоти, які закорковують ниркові канальці.

У лікарській практиці відомо багато трагічних випадків масового отруєння етиленгліколем та метиловим спиртом, які помилково вживались замість етилового спирту, внаслідок чого гинули люди.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4,50 out of 5)


Отруєння медичними препаратами,- Побутові чинники небезпеки - Довідник з валеології


Отруєння медичними препаратами,- Побутові чинники небезпеки