ПОВСТЯНА ВИШНЯ – МАЛОПОШИРЕНІ ПЛОДОВІ КУЛЬТУРИ

Сад і город (енциклопедія)

МАЛОПОШИРЕНІ ПЛОДОВІ КУЛЬТУРИ

ПОВСТЯНА ВИШНЯ

Чагарникова рослина, яка виростає до 2-2,5 м. Родом повстяна вишня з Далекого Сходу. Інші назви – томентоза, китайська вишня, Аньдо, пушиста вишня. Від звичайної вишні відрізняється опушеним листям. Може вирощуватися у вигляді дерева. Плодоносить повстяна вишня на букетних гілочках і приростах. Основна маса коріння розміщається гори30нтально на глибині до 40 см.

Вік плодоносіння – 2 роки в щеплених рослин, 3-4 роки в сіянців. Урожайність у період повного плодоносіння

становить 5- 8 кг із куща. Культура належить до самобезплідних, тому її слід висаджувати ра30м із сортами-запильниками вишні.

Вирощують повстяну вишню на легких, суглинних, супіщаних і піщаних грунтах. Ця культура витримує великий перепад температур, їй не страшні морози до 40 °С. Улітку повстяна вишня добре переносить спеку, посуху, але гине за умови перезволоження грунту.

Розмножують повстяну вишню насінням, щепленням на власних сіянцях, живцюванням, відсадками. Повстяну вишню використовують не тільки як самостійну культуру, але і як карликову підщепу для сливи, аличі, абрикоса, персика.

Плоди

повстяної вишні нагадують дрібні плоди звичайної вишні, але в них дуже короткі плодоніжки – не більше 0,5 см. Плоди дрібні, середня вага – 2 г. На смак солодкі, соковиті, ніжні, з легким кислим присмаком.

Повстяна вишня стійка до хвороб. Зі шкідників небезпечними для неї є попелиця, щитівка й плодожерка.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)


ПОВСТЯНА ВИШНЯ – МАЛОПОШИРЕНІ ПЛОДОВІ КУЛЬТУРИ - Рослинництво


ПОВСТЯНА ВИШНЯ – МАЛОПОШИРЕНІ ПЛОДОВІ КУЛЬТУРИ