СТИЛІСТИКА СИНТАКСИСУ
§ 37. Пряма й непряма мова
Пряма мова береться в лапки з обох боків.
Якщо слова автора розривають пряму мову, то після слів автора ставиться кома.
Якщо пряму мову передають у формі діалогу, тоді кожна репліка починається з нового рядка з перед нею ставиться тире.
437. У своїй передмові до українського видання творів Сект-Екзюпері Євген Сверстюк писав, що для утвердження своїх істин автор зробив усе, що міг; він їх вистраждав життям і створив у згоді з ними модель свого життя. І. О. Синиця пише, що мовна
439. 1. “Ви умієте розмовляти з ангелами, – сказала княжна. – То розкажіть, що вони вам говорять.” 2. А основним заповітом наших прадавніх медиків було приблизно таке: “Природа усе дала людині, щоб вона жила довго і була здоровою. Треба лише
440. 1)”Основою Нового філософського Світосприймання Був Ідеалізм, Волюнтаризм, а, Перш за все, Ірраціоналізм, 2)що Заперечував Можливість ПізнанняВиключно за допомогою інтелекту і наукових методів, – 3)Сказала Олександра Черненко.
“П”, – а.
“1)Я Бажав би Всіма Силами Душі, 2)щоб Музика Моя Поширювалась, 3)щоб Збільшувалось Число людЕй, 4)які Люблять Її і Знаходять В ній Втіху і Підпору, -5)Сказав П. Чайковський, 6)коли Всі УсілисЯ.
“П”, – а.
1) MeНі Казав Розумний Садівник: “2)Коли Ти Пересаджуєш Ялинку, 3)Визнач Північний і Південний Бік і Так Сади:4) Ростиме Добре й гінко“.
А: “П”.
1)Для Цієї Пори Року існувало Золоте Правило, 2)що Опредметнилось у Народному Прислів’ї: 3) “У хліба Короткі Ноги, – 4)як Утече, 5)то й Довгими Не наздоженеш“.
А: “П”.
1)Христя питає чоловіка: “2)Чи не час уже обідати?”
А: “П?”
1) “Слово – Перше Дзеркало духу, – 2)Казав Петрарка, – 3)а Дух не Останній Водій сЛова.”
“П, – а, – п”.
“1)Людям На добро, а Мені На поміч“, – сказав якось Терешко.
“П,” – а.