СПІРЕЯ (таволга) – розповсюджена трав’яниста рослина, але частіше зустрічається у вигляді чагарнику. Існує кілька видів медоносної С.: С. верболиста, С. калинолиста, таволга, земляні горішки, таволжник. Усі С. різняться між собою за суцвіттями. Одні люблять легкий грунт, а деякі види – вогкий. На сухих, відкритих місцях ростуть погано. Найчастіше ці види С. можна зустріти на берегах рік і канав, у парках і садах.
С. верболиста, друга назва – дикий чай. У дикому стані росте в Сибіру на берегах рік, на жирних і вогкуватих землях. Часто розводиться
Цвіте в червні – липні. Нектар і пилок дає в помірній кількості.
С. калинолиста – чагарник заввишки до 1,2 м. Гілки сірі, пагони жовто-червоні. Листя почергове, яйцеподібне. Квітки
Цвіте в червні й дає бджолам нектар і пилок.
Таволга – багаторічна рослина, яка росте на мокрих луках, берегах рік, уздовж канав і сягає заввишки 1,5 м. Стебло вкрите листям, вгорі гіллясте. Листя зеленувато – або білоповстяне. Квітки маленькі, жовто-білі, зібрані у велике мітелкове суцвіття. Запах у квіток нудотно-медяний.
Цвіте з червня по серпень. У деякі роки бджоли беруть із неї пилок і нектар.
Земляні горішки можна зустріти на пасовищах, у заплавних луках, у соснових борах. Це багаторічна рослина до 6 см заввишки. Стебло зверху мало вкрите листям, кругле. Листя з багатьма (більше 20) парами листочків. Квітки досить великі, з білими або червонуватими пелюстками, зібрані в мітелкові суцвіття.
Цвіте в червні – липні. Бджоли беруть із них нектар і пилок.
Таволжник, друга назва – таволга горобинолиста. Широко цінується як декоративна рослина. Його часто використовують для укріплення вибоїн й обвалів. Це чагарник заввишки до 1,25 м. Стебло густо вкрите листям. Листя почергове. Квітки білі, зібрані в мітелки.
Цвіте в червні – липні протягом тривалого часу. Дає бджолам нектар і пилок.
Найчастіше С. висаджується в декоративних посадках. Рекомендується як живі огорожі.