УЗАГАЛЬНЕННЯ ВИВЧЕНОГО З ТЕМИ “СЛУЖБОВІ ЧАСТИНИ МОВИ. ВИГУК”

§ 52. УЗАГАЛЬНЕННЯ ВИВЧЕНОГО З ТЕМИ “СЛУЖБОВІ ЧАСТИНИ МОВИ. ВИГУК”

Вправа 554

І.

Фразеологізм з прийменником

Фразеологізм із часткою

Фразеологізм зі сполучником

З-під землі дістати, груші На вербі, губи В молоці, З рук до рук, грати З вогнем, За пояс заткнути

Ні сіло Ні впало, калачем Не заманиш

Було Та загуло

II. По (прийменник) голівці не (частка) погладять – притягнуть до

відповідальності ; без (прийменник) царя в (прийменник) голові – дурний; як (сполучник) заворожений – глибоко зосереджений; битися об (прийменник) заклад – сперечатися з ким-небудь з умовою сплатити програш; на (прийменник) закуску – на закінчення; за (прийменник) тридев’ять земель – дуже далеко.

Вправа 555

1. Діти поспішили додому, бо скоро почало темніти. 2. Дорога була далекою, тому їхати довелося три доби. 3. Треба бути уважним і добрим, щоб дарувати радість близьким. 4. Хлопці обрали дорогу через ліс, щоб їх ніхто не помітив з односельчан. 5. Ярославове щастя не мало меж, бо батьки таки

подарували синові ролики.

Вправа 556

І. Спишіть речення, усуваючи риски. Поясніть написання.

1. З-за (похідний прийменник з початковим з – пишеться через дефіс) гори проміння скісне в море порина (І. Франко). 2. І що воно за дитина, ніяк (частка ні пишеться з прислівниками разом) не заплаче (К. Гордієнко). 3.1 садок, що ми колись садили, хоч старий, а все-таки (частки – бо, – но, – от, – таки пишуться через дефіс) цвіте (П. Воронько). 4. На царині, немовби (частка би пишеться разом лише у складі сполучників та часток) на нараду, зібралися тополі молоді (Д. Луценко). 5. Якби (сполучник пишеться разом, бо його можна замінити другим сполучником коли б) ви вчились так, як треба, то й мудрість би була своя (Т. Шевченко). 6. Отаке-то (частки – бо, – но, – от, – таки пишуться через дефіс) гречане тісто: ти його в піч, а воно й репається (нар. творчість). 7. Ми рушали в похід на зустріч новому дневі. (М. Подолян). 8. Вибиватися в люди – справа зовсім не проста (П. Сингаївський).

 УЗАГАЛЬНЕННЯ ВИВЧЕНОГО З ТЕМИ СЛУЖБОВІ ЧАСТИНИ МОВИ. ВИГУК

Тестові завдання:

1. 1.В, 2А, 3Д, 4Б; 2.А; 3.Б; 4.В; 5.1.В, 2Г, 3. Б, 4.А; 6.Г; 7.В; 8.А; 9.Б; 10.В; 11.Г; 12.А


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)


УЗАГАЛЬНЕННЯ ВИВЧЕНОГО З ТЕМИ “СЛУЖБОВІ ЧАСТИНИ МОВИ. ВИГУК” - ГДЗ з мови


УЗАГАЛЬНЕННЯ ВИВЧЕНОГО З ТЕМИ “СЛУЖБОВІ ЧАСТИНИ МОВИ. ВИГУК”