ПРИРОДА НАВЕСНІ
ВЕСНЯНІ РОБОТИ ЛЮДЕЙ НА ГОРОДАХ, ПОЛЯХ І В САДАХ У РІДНОМУ КРАЇ
З настанням весни люди виходять у поле на весняні роботи. Орють землю, сіють зернові культури: жито, пшеницю, ячмінь, кукурудзу, овес.
На городах саджають картоплю. Для посадки відбирають бульби середнього розміру. Перед висаджуванням їх пророщують у світлому приміщенні. Картопля краще росте на добре освітлених ділянках.
У теплі травневі дні висаджують розсаду перцю, помідорів, капусти.
З настанням весни починається напружена робота в саду. Плодові
Навесні висаджують саджанці плодових дерев. Ями для дерев готують так: верхній родючий шар грунту складають на один бік, а нижній – на інший. На дно ями насипають горбиком верхній шар грунту, в який додають добрив. Саджають деревця вдвох. Одна людина опускає саджанець у яму на потрібну глибину, інша – розпрямляє корені й засипає їх пухкою землею. Після висаджування саджанці поливають (2-3 відра
У парках і скверах розбивають клумби, висаджують декоративні квіти, щоб вони пломеніли влітку різними кольорами веселки, поліпшуючи людям настрій.
Перевір себе
Розкажи про свої спостереження за працею людей навесні у вашій місцевості.
Вирости разом з дорослим розсаду чорнобривців, майорів. Коли настане тепло, висади рослини у грунт.
Поясни прислів’я.
Весна ледачого не любить.
Весняний день рік годує.
Перевір разом з дорослим.
Найкращий урожай огірків буде, якщо висіяти їх тоді, коли починають цвісти бузок і жовта акація; а найкращий урожай ріпи і буряків буде тоді, коли висіяти їх під час цвітіння осики.