ВИБОРЧІ ТЕХНОЛОГІЇ

Паблик рилейшнз

ВИБОРЧІ ТЕХНОЛОГІЇ

Якщо в світі на першому місці по розвитку послуг ПР стоять кризові, фінансові та державні ПР, то в Україні та Росії, як ми вже казали раніше, на першому місці стоять політичні ПР, на які припадає за різними підрахунками до шістдесяти відсотків усіх фінансів. Ця нова спеціалізація отримала декілька назв. Людей, що нею займаються, називають політичними (виборчими, гуманітарними) технологами. Парламентські й президентські вибори в Україні демонструють особливості впливу на населення в нових умовах. Найголовнішою

з них стала альтернативність, адже до того ми існували в безальтернативному контексті. Тому спеціалісти цього профілю і не були потрібними. Коли ж тепер слід обирати серед десятків кандидатів, виникає нова альтернативна комунікативна ситуація, в якій слід уміти працювати.

Росія в оплаті послуг спеціалістів у цій сфері перейшла вже до астрономічних сум, до яких Україна в найближчі роки ще не зможе наблизитися. Але вони цікаві й для нас своїми порядками. Часопис “Коммерсант – Власть” (1999, № 35) наводить наступну таблицю:

Консультації

спеціаліста (технолога, соціолога, психолога)

$ 5 тис. в день

Послуги консалтингового агентства

$100-200 за годину

Допомога психотерапевта

$10-50 за годину

Мітинг в обласному центрі

$15-18 тис.

Пікет в обласному центрі

$5-7 тис.

Участь в громадсько-політичній передачі центрального телеканалу

$25-35 тис. за ефір

Двохвилинний сюжет про кандидата в програмі новин центрального телеканалу

$4-14 тис. за ефір

Прес-конференція з участю центральних видань

$3,5 тис.

Оренда рекламного щита в Москві (3 м х 2 м)

$800-1600 на місяць

Допомога головного редактора великої обласної газети

$10 тис. за кампанію

Перо провідного автора великої обласної газети

$3-4 тис. за кампанію

Ефір регіонального телеканалу протягом всієї кампанії

$0,5-1 млн.

Складання і доставка листа виборцю

$0,5-1

У цьому ж журналі наводиться інформація, що керівником передвиборчого штабу В. Путіна стала Юлія Русова, яка до цього займалася виборами О. Лебедя. А колись електронне агентство політичних новин сповістило, що кампанія О. Лебедя була найдорожчою серед усіх губернаторських кампаній в Росії. За оцінками вона коштувала не менш як 20 мільйонів американських доларів. Виборча кампанія Б. Єльцина, коли йому за три місяці підняли рейтинг з 4-6% до більш як 50 коштувала вже 1,5 мільярда доларів (“Коммерсант – Власть”, 1999, № 33).

Отже, перед нами ще одна сфера ПР, де послуги спеціалістів вийшли на світовий рівень. Тут ведуться і негативні кампанії. Росія, наприклад, вважає, що скандал з відмиванням грошей в “Bank of New York” є прикладом такої кампанії, що пов’язана з передвиборчою ситуацією як в США, так і в самій Росії. З іншого боку спеціалісти негативно ставляться до того, що Росія не розгортає відповідної кампанії зі спростування цієї інформації. Відомий російській аналітик С. Караганов (НТВ, 1999, 9 вересня) заявив, наприклад, що відсутністю протестів наноситься суттєва шкода Росії.

Нова спеціальність формується на підставі нових ситуацій, до яких приходить наше суспільство. 1999 р. приніс в Україну новий досвід, який сформувався в обранні мера Києва і в обранні Президента України.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)


ВИБОРЧІ ТЕХНОЛОГІЇ - PR


ВИБОРЧІ ТЕХНОЛОГІЇ