ЗАПИТАННЯ ДО ПРИРОДИ
ЯКІ РОСЛИНИ І ТВАРИНИ ДОПОМАГАЮТЬ ЛЮДЯМ ПЕРЕДБАЧАТИ ПОГОДУ
Здавна люди помітили, що поведінку багатьох тварин можна використовувати для завбачення погоди.
Мурашки поспішають до мурашника, ховаються в ньому, буде негода – сильний дощ, вітер. Устроміть гілочку в мурашник: якщо мурашки піднімуться по ній високо – потепліє, низько – поліпшення погоди не передбачається.
Передбачають погоду і домашні тварини. Спостерігайте за кішкою. На холод вона тулиться до чогось теплого чи згортається клубочком,
Передбачають погоду і домашні птахи. Кури перед дощем чистять пір’я, “купаються” в піску, кудахкають. Якщо під час дощу кури ховаються в сухе місце, – дощ падатиме недовго, бродять – негода затримується.
Провісниками погоди є також рослини. Перед затяжною негодою крапельки соку з’являються на листках каштанів, “плачуть” осокори. У чеканні дощової погоди не розкривають свої бутони троянда, шипшина. А якщо рано-вранці розгортаються віночки нагідок, мальви, гвоздики – погода буде ясною.
Користуючись джерелами інформації, знайди додаткові відомості про те, як за поведінкою рослин і тварин люди передбачають погоду. Поділися здобутою інформацією з однокласниками.