Географія
Економічна і соціальна географія світу
Регіональна географія
Австралійський Союз (Австралія)
Австралійський Союз – економічно високорозвинена країна (рис. 59). Площа близько 7,7 млн км2, населення – 19,2 млн осіб, столиця – Канберра (350 тис. осіб). Релігія: 76 % населення сповідує християнство (католики, англіканці). Грошова одиниця – австралійський долар.
Країна входить до складу Співдружності, очолюваної Великою Британією. Главою держави є королева, представлена генерал-губернатором, якого вона призначає за
Природні умови Австралії не сприяють розвитку господарства. Країна переважно рівнинна, але 2/5 території займають пустелі. Лісові, водні й грунтові ресурси – небагаті. За площею природних пасовищ країна не має рівних у світі. Вона посідає одне з перших місць за покладами мінеральних ресурсів, насамперед руд металів і вугілля. Є запаси нафти, природного газу.
Середня густота населення складає
Рис. 59. Географічне положення Австралії
Головне місце в господарстві належить різним галузям обробної промисловості: чорній і кольоровій металургії (Ньюкасл, Порт-Пірі, Вуллонгонг), машинобудуванню (автомобілебудування, виробництво сільськогосподарських машин, електроприладів, вироби радіотехніки – Сідней, Мельбурн, Аделаїда, Брісбен), хімічній, харчовій (масло – і сироробне, молочно – і м’ясоконсервне та борошномельне виробництва, пивоваріння, виготовлення бекону, обробка тютюнового листя) і легкій.
Сільське господарство багатогалузеве, добре розвинуте, має яскраво виражений експортний характер. Головна галузь – тваринництво. За поголів’ям овець (150-180 млн) і настригом вовни країна не має рівних у світі.
У міжнародному поділі праці Австралія має аграрно-сировинну спеціалізацію. За кордон вивозиться 1/2 продукції сільського господарства і 3/4 продукції видобувної промисловості. Із продуктів тваринництва експортують вовну, м’ясо, масло, сир, шкіру, з продукції рослинництва – зерно, тростинний цукор і фрукти.
Експорт мінеральної сировини є дуже різноманітним, за його розмірами країна посідає одне з перших місць у світі. Це залізні руди, боксити, кам’яне вугілля, свинець, цинк, мідь, марганець, нікель, олово, уран. Освоєння нещодавно відкритих на північному заході родовищ алмазів дозволило країні стати світовим лідером за їх експортом.