Електричний рухомий склад – РУХОМИЙ СКЛАД І ЙОГО УТРИМАННЯ

Загальний курс транспорту

РОЗДІЛ 4

ЗАЛІЗНИЧНИЙ ТРАНСПОРТ УКРАЇНИ

4.8. РУХОМИЙ СКЛАД І ЙОГО УТРИМАННЯ

Електричний рухомий склад

До електричного рухомого складу належать електровози і електропоїзди, які використовуються у приміському русі. Залежно від роду застосовуваного струму розрізняють електровози постійного, змінного струму, подвійного живлення і багатосистемні. Так само розрізняються і

Електропоїзди. Енергію для руху поїздів електровоз і електровагон одержують через контактний провід, до якого дотикається

встановлений на даху електровоза (електровагона) струмоприймач. Електрична енергія, підведена до тягових двигунів, змушує обертатися їхні якорі, а через зубчасту передачу приводяться в обертання колісні пари електровоза (електровагона).

На магістральній залізниці електрична тяга була вперше введена в 1895 р. у США, коли був електрифікований тунель і підходи до нього на напрямку Балтимор-Огайо. Перший вітчизняний вантажний електровоз змінного струму ВЛ19 побудовано на заводі “Динамо” у 1932 р. Він успішно пройшов випробування на електрифікованому Сурамському перевалі.

Електровози і електровагони

складаються з:

– механічної частини (кузов для розміщення в ньому електричної апаратури та іншого устаткування; візка, що складається з рами, колісних пар з буксами, ресорного підвішування і гальмового обладнання);

– електричного устаткування (тягових електродвигунів, допоміжних електричних машин, апаратури для управління двигунами і допоміжними машинами, а на електрорухомому складі змінного струму і подвійного живлення, крім того, трансформаторів і перетворювачів струму).

У передній частині електровоза розміщується кабіна машиніста з пультом управління.

За типом передачі тягового зусилля до колісних пар розрізняють електровози з груповим та індивідуальним приводом: за типом гальмування – з реостатним, рекуперативним і реверсивним гальмуванням.

Для приміського пасажирського сполучення на електрифікованих лініях використовуються електропоїзди, що складаються із спеціально обладнаних вагонів. Вагони, що мають тягові двигуни, називаються моторними, інші – причіпними. У 1957 р. Ризький вагонобудівний завод освоїв серійний випуск електропоїздів ЕР1. В даний час обертаються в основному поїзди типів ЕР1, ЕР2, ЕР22, ЕР9П, ЕР9М.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)


Електричний рухомий склад – РУХОМИЙ СКЛАД І ЙОГО УТРИМАННЯ - Загальний курс транспорту


Електричний рухомий склад – РУХОМИЙ СКЛАД І ЙОГО УТРИМАННЯ