УРОК 30
Тема. Елементи графічної грамоти. Виготовлення коробочки
Мета: навчити виготовляти коробочку з паперу, виконувати розмітку за кресленням, обирати і вносити зміни у засоби скріплення деталей у виробі; розвивати конструкторські навички, навички роботи з ножицями, клеєм; виховувати бажання дотримуватися правил охайності, посидючість, працьовитість.
Обладнання: модель коробочки, картон, кольоровий папір, ножиці, олівці, клей, пензлик, серветка для рук.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент
1. Привітання.
2.
3. Упорядкування робочого місця.
ІІ. Новий матеріал
1. Оголошення теми та мети уроку.
– Сьогодні ми будемо працювати з картоном та папером. Розгляньте ребус, спробуйте відгадати його – і ви дізнаєтесь, про який виріб йде мова.
– Розгадали? Так, це коробочка.
2. Вступна бесіда.
– Де ви зберігаєте свої іграшки, особисті речі, марки або етикетки?
– Для чого використовують коробочки?
– З якого матеріалу їх виготовляють?
– Якого розміру бувають коробочки?
– Як можна їх прикрасити?
– Чому кришка
– Усі коробочки мають однакові частини: основу, стінки (борта), кришку (якщо потрібна).
3. Підготовка до роботи.
– Розгадайте загадки – і ви дізнаєтесь, які інструменти нам потрібні на уроці.
– У носатого Івана
Одежа дерев’яна.
Він у чистім полі ходить
І по ньому носом водить,
Нестрижений, нечесаний –
Гострим ножем затесаний. (Олівець)
– Землю копала,
Грядки рівняла,
Канавки прорила,
Спочити не просила. (Лопата)
Колюча, наче їжак,
Штанці почистить, піджак. (Щітка)
– Я всіх вас обшиваю,
Сама ж я одягу не маю. (Голка)
– Домовилися дві ноги
Робити дуги та круги. (Циркуль)
– Я полюбляю прямоту
Я і сама прямая,
Зробити рівненько черту
Я всім допомагаю.
Що-небудь без мене
Накреслити зумій-ка!
Відгадайте, друзі. Хто я?
Хто я? Я -… (лінійка).
– Бігаю туди-сюди
І рятую від біди:
Там, де помилка чи бруд,
Мною на папері труть. (Гумка)
– Щоб жили всі дружно в мирі –
Скло, пластмаса, гума й шкіра, –
Всіх здружу я, крім людей.
Здогадались, хто я?.. (Клей).
– Ріжемо усе, що треба.
Ми поріжемо для тебе
І тканину, і папір.
Як не віриш – перевір. (Ножиці)
– Так які ж інструменти нам знадобляться?
– Для чого потрібні інші речі?
4. Фізкультхвилинка.
Хомка-хомка, хом’ячок,
Посмугований бочок.
Хомка раненько встає,
Щічки миє, шийку тре.
Підмітає Хомка хатку
І виходить на зарядку
III. Демонстрація та аналіз зразка
1. Інструктаж учителя.
– З’ясуйте призначення коробочки.
– Продумайте форму та конструкцію.
– Виконайте розмітку розгорток коробочок на картоні або кольоровому папері.
– Виріжте розгортки та склейте коробочки.
– Прикрасьте коробочку аплікацією за власним задумом.
2. Інструктаж із техніки безпеки та правил гігієни.
– Як правильно користуватися ножицями?
– Як потрібно передавати ножиці?
– Як користуватися клеєм, щоб не забруднитися?
– За допомогою чого потрібно наносити клей?
– Для чого потрібна серветка?
– Стежте за чистотою на парті. Після роботи приберіть сміття.
ІV. Практична робота учнів
Діти виконують роботу самостійно, вчитель індивідуально допомагає окремим учням (або це може робити учень, який швидше впорався із завданням).
V. Виставка та оцінювання робіт
1. Перевірка та аналіз робіт.
2. Оцінювання.
VI. Підсумок уроку
– Чому саме таку коробочку ви обрали?
– Що будете зберігати в ній?
– Така коробочка може стати подарунком подрузі, другові, мамі на свято.