ІМУНІТЕТ

ІМУНІТЕТ – несприйнятливість, стійкість організму бджоли до збудників інфекційних або інвазійних хвороб і їхніх продуктів виділень. І. буває вродженим і набутим.

Уроджений І. є видовою особливістю й передається в спадщину. Прикладом уродженого І. бджіл може бути стійкість певних порід до деяких хвороб. Так, наприклад, відомо, що на одній пасіці є бджолосім’ї більш-менш стійкі до нозематозу, акарапідозу, а інші – до американського і європейського гнильців. І. бджіл значно знижується при несприятливих умовах утримання, а також при

близькоспорідненому розведенні. І. до хвороб також залежить від віку бджоли.

Набутий І. виробляється в організмі в результаті перенесеної хвороби або вакцинації й стійкий проти певної заразної хвороби.

Штучно набутий І. активізується, коли під дією хвороби або вакцинації організмом виробляються антитіла, що нейтралізують продукти життєдіяльності живих збудників. Такий І. зазвичай називається активним. Якщо І. викликаний вакцинацією організму, його називають пасивним. Він зберігається не більше 4-6 тижнів, після чого антитіла руйнуються, а імунітет слабшає. Для підтримки пасивного І. необхідна

повторна вакцинація організму.

У бджільництві вакцинацію застосовують проти американського гнильцю.

Для бджіл важливішим є уроджений І., здатний захистити організм не від однієї інфекції, а від ряду різноманітних захворювань при несприятливих зовнішніх умовах. Уроджений сильний І. допомагає бджолам перенести небезпечні інфекції й інвазії в прихованій формі.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4,00 out of 5)


ІМУНІТЕТ - Бджільництво


ІМУНІТЕТ