МАТОЧНИКИ

МАТОЧНИКИ – воскові чарунки, що їх бджоли відбудовують для виведення маток. М. бувають ройові й норицеві. При виникненні в сім’ї ройового стану бджоли будують ройові М., що їх можна побачити в гнізді з боків стільників. При раптовій втраті матки бджоли будують норицеві М. на бджолиних засіяних чарунках або чарунках, зайнятих молодими личинками.

Ройові М. мають форму жолудя. Бджоли різних порід відбудовують різну кількість ройових М. Так, грузинські бджоли відбудовують 3-8 ройових М., українські й середньоросійські – 20-30, південні породи

бджіл – до 60-80. Товщина стінок ройових М. залежить від сили сім’ї. Наприклад, сильна бджолосім’я відбудовує М. з товстими стінками. Обсяг М. також залежить від сили сім’ї й від узятку в природі: при рясному узятку сильна сім’я будує більший і об’ємніший М. Чим бідніший узяток, тим менший обсяг ройових М.

Норицеві М. бджоли будують безпосередньо на стільнику на бджолиній чарунці з личинкою. Бджоли розширюють чарунку за рахунок сусідніх. Зовні норицевий М. нічим не відрізняється від ройового. При тихій зміні матки сім’я відбудовує такі ж М., як і при роїнні, але в меншій кількості – 1-3 шт.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)


МАТОЧНИКИ - Бджільництво


МАТОЧНИКИ