НЕОБХІДНІСТЬ МІЖНАРОДНОГО СПІВРОБІТНИЦТВА У ВИРІШЕННІ ЕКОЛОГІЧНИХ ПРОБЛЕМ. МІЖНАРОДНІ ОРГАНІЗАЦІЇ З ОХОРОНИ ПРИРОДИ

Розділ III

ЗЕМЛЯ – НАШ СПІЛЬНИЙ ДІМ

Урок № 67

Тема. НЕОБХІДНІСТЬ МІЖНАРОДНОГО СПІВРОБІТНИЦТВА У ВИРІШЕННІ ЕКОЛОГІЧНИХ ПРОБЛЕМ. МІЖНАРОДНІ ОРГАНІЗАЦІЇ З ОХОРОНИ ПРИРОДИ

Мета: показати глобальний характер порушення природної рівноваги, узагальнити знання про природоохоронні території, показати роль міжнародного співробітництва і географічної науки в розв’язанні глобальних проблем людства; виховання відповідальності за наслідки впливу господарської діяльності людини на природу.

Тип уроку: узагальнення

та систематизації знань.

Обладнання: карта “Природоохоронні території світу”, атласи, підручники.

Опорні та базові поняття: природні ресурси, природні комплекси, навколишнє середовище, прородоохоронні території, міжнародні організації.

Географічна номенклатура: національні парки, заповідники, пам’ятки природи світу.

ЗМІСТ УРОКУ

I. Організаційний момент

Прийом “Аукціон”

Учні називають та показують на карті природоохоронні території світу:

1. Національний парк Нгоронгоро.

2. Національний парк Серенгеті.

3. Національний парк Крюгера.

4. Національний

парк Налларбор.

5. Національний парк Ігуасу.

6. Національний парк Єллоустон.

7. Національний парк Джаспер.

II. Актуалізація опорних знань і вмінь учнів

Прийом “Бліцопитування”

– З якою метою створюються природоохоронні території?

– Назвіть головні їх типи?

– Що таке пам’ятка природи, заповідник, національний парк?

– На яких територіях дозволяється туризм?

ІІІ. Мотивація навчальної та пізнавальної діяльності учнів

Прийом “Мікрофон”

Учитель пропонує учням висловити власну думку щодо необхідності міжнародного співробітництва у вирішенні екологічних проблем.

IV. Вивчення нового матеріалу

Прийом “Домашня заготовка”

Розповіді учнів:

1. Порушення природної рівноваги.

2. Природоохороні території.

3. Міжнародне співробітництво.

4. Роль географічної науки у вивченні та збереженні природи Землі.

V. Закріплення вивченого матеріалу

Прийом “Проблемне питання”

Запитання. Якби ви були учасником засідання ООН з охорони навколишнього середовища, то які запитання запропонували б для першочергового розгляду?

VІ. Підсумок уроку

Учитель. Що нового ви дізналися на уроці, якими думками хотіли б поділитись?

VІІ. Домашнє завдання

– Опрацювати текст параграфа.

– Підготуватися до підсумкової контрольної роботи.

Додатковий матеріал до уроку

Перший природоохоронний кодекс було розроблено в Китаї в W ст. до н. е. Він називався “Гуань-Цзи”. Держава охороняла дерева та рослини в період цвітіння, тварин у періоди розмноження, територію боліт і лісів.

Урок № 68

Тема. СИСТЕМАТИЗАЦІЯ, УЗАГАЛЬНЕННЯ ТА КОРЕКЦІЯ ЗНАНЬ, ВМІНЬ ТА НАВИЧОК УЧНІВ З ТЕМИ “ЗЕМЛЯ – НАШ СПІЛЬНИЙ ДІМ”

(форму і методи уроку обирає учитель)

Урок № 69

ТЕМАТИЧНЕ ОЦІНЮВАННЯ № 6

(семестрова контрольна робота)

Урок № 70

ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО В 7 КЛАСІ


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)


НЕОБХІДНІСТЬ МІЖНАРОДНОГО СПІВРОБІТНИЦТВА У ВИРІШЕННІ ЕКОЛОГІЧНИХ ПРОБЛЕМ. МІЖНАРОДНІ ОРГАНІЗАЦІЇ З ОХОРОНИ ПРИРОДИ - Плани-конспекти уроків по географії


НЕОБХІДНІСТЬ МІЖНАРОДНОГО СПІВРОБІТНИЦТВА У ВИРІШЕННІ ЕКОЛОГІЧНИХ ПРОБЛЕМ. МІЖНАРОДНІ ОРГАНІЗАЦІЇ З ОХОРОНИ ПРИРОДИ