ОРГАНИ ЧУТТІВ

ОРГАНИ ЧУТТІВ – рецептори бджоли, за допомогою яких бджола пов’язана із зовнішнім світом і які сповіщають мозок про внутрішній стан організму. Наявність різноманітних чуйних рецепторів дозволяє бджолі орієнтуватися в польоті, визначати час доби, членів своєї сім’ї, будувати правильні стільники, шукати й знаходити нектароноси й пилконоси.

О. зору являють собою два складні ока та 3 прості, розташовані у верхній частині голови між складними. За допомогою складних очей бджола може розрізняти інтенсивність освітлення, поляризацію

світла, колір і форму предмета й руху. Прості очі здатні розрізняти тільки інтенсивність освітлення. Бджоли, які не мають їх, починають діяльність при сильнішому освітленні, ніж нормальні особини.

О. чуттів на поверхні тіла – сенсили різного типу. Сенсила має нервові клітини, що сполучаються з мозком за допомогою нервових волокон.

О. дотику розміщені на крайніх члениках вусиків. Бджола, у якої видалені вусики, не здатна розрізняти запахи. О. дотику являють собою щетинки, кількість яких може досягати 16 тис. З їх допомогою бджола може розрізняти запах квітів, меду тощо.

О. смаку виглядають як щупики

біля ротового апарата й на лапках. Бджоли розрізняють солодкі, солоні, кислі й гіркі речовини. Бджола менш сприйнятлива до цукрів, ніж люди, вона сприймає їх тільки в концентрації не менше ніж 0,5-2 % . Найчутливіші до цукрів рецептори вусиків.

О. рівноваги – волосяний покрив бджоли, що має нервові закінчення. З його допомогою бджола орієнтується в темряві вулика, відрізняє шорсткувату поверхню від гладенької, управляє своїм тілом у польоті. При ураженні нерва бджола не може орієнтуватися на місцевості, летить у неправильному напрямку.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)


ОРГАНИ ЧУТТІВ - Бджільництво


ОРГАНИ ЧУТТІВ