ОСІННІ СОРТИ – ЯБЛУНЯ – НАСІННЯЧКОВІ КУЛЬТУРИ

Сад і город (енциклопедія)

НАСІННЯЧКОВІ КУЛЬТУРИ

ЯБЛУНЯ

ОСІННІ СОРТИ

Кандиль синап. Кримський сорт, належить до сильнорослих. Вік плодоносіння – 10-12 років, на карликовій підщепі – 5-6 років. Дерева цього сорту відзначаються низькою зимостійкістю, підвищеною вимогливістю до вологи. Стійкість до грибкових захворювань середня. Середня вага плодів – 100-150 г, забарвлення світле, з яскраво-рожевим рум’янцем, м’якоть дуже соковита, солодка, ніжна. Недоліком цього сорту є сильно виражена періодичність плодоносіння та схильність

плодів до опадання.

Китайка. Правильна назва сорту – китайка Керр. Сорт канадського походження. Вік плодоносіння – 3-5 років. Належить до пізньостиглих. Середня вага плодів 30 г, забарвлення темно-червоне, термін зберігання плодів – 2-3 місяці. Сорт належить до низькорослих, стійкий до грибкових захворювань. Проте має невисоку зимостійкість і виражену періодичність плодоносіння.

Коричне нове. Виведений сорт у Росії. Вік плодоносіння – 5- 6 років. Належить до пізньостиглих сортів із середньою лежкістю плодів 3-3,5 місяці. Середня вага плодів – 120 г. Забарвлення зеленувато-жовте з червоним

смугастим рум’янцем. На смак яблука кисло-солодкі. Дерева цього сорту вирізняються високою зимостійкістю й стійкістю до грибкових захворювань. Сорт сильнорослий. Урожайність середня, збільшується з віком. Дорослі дерева характеризуються вираженою періодичністю плодоносіння.

Коричне смугасте. Сорт відомий у Росії дуже давно. Вік плодоносіння – 7-9 років. З одного дерева одержують 140-170 кг плодів. Середня вага яблук 90 г, забарвлення ясно-жовте з темно-червоними смугами, на смак кисло-солодкі з присмаком кориці. Термін зберігання плодів до двох місяців. Дерева цього сорту належать до сильнорослих і зимостійких. Недоліком є невисока стійкість до грибкових захворювань, пізніший початок плодоносіння, гострий кут відхилення основних суків.

Макінтош. Сорт завезений із Канади. Вік плодоносіння – 4- 5 років. Відзначається високою врожайністю, чудовим смаком плодів, нормальною зимостійкістю, але недоліком його є слабка стійкість до захворювання на парші.

Осіння радість. Сорт виведений у Росії. Вік плодоносіння – 4-5 років. Середня вага яблук 110 г, лежкість – 2-4 тижні. Сорт відзначається високою зимостійкістю й опірністю до грибкових захворювань. Яблука мають зеленувато-жовте забарвлення зі смугастим рум’янцем, на смак солодкі з легким кислуватим присмаком.

Пепінка 30лотава. Дерева цього сорту середньорослі, вік плодоносіння – 3-5 років. Середня вага плодів 150 г, забарвлення зеленувато-30лотисте з ясно-червоним рум’янцем. На смак яблука солодкі, дуже соковиті. До переваг сорту належить середньорослість, скороплідність, висока врожайність. Однак дерево нестійке до захворювань на парші й попелюху.

Салгирське. Сорт виведений на Кримській дослідній станції садівництва. Дерева слаборослі, вік плодоносіння – 4-5 років. Сорт відзначається високою зимостійкістю та стійкістю до грибкових захворювань. До переваг належить також висока щорічна врожайність. Середня вага плодів 100-150 г, забарвлення зеленувате з червоним смугастим рум’янцем. Яблука мають білу м’якоть кисло-солодкого смаку. Термін зберігання плодів – 2 місяці.

Слава переможцям. Сорт виведений у Черкаській області. Вік плодоносіння – 5-6 років. Середня вага плодів 109-150 г. Забарвлення ясно-зелене з яскравим рум’янцем. На смак кислуваті, дуже соковиті. Сорт належить до сильнорослих, зимостійких, але вимогливий до доброго зволоження грунту. Стійкий до грибкових захворювань. Лежкість плодів – 1,5 місяця, але при температурі 5-6 °С можуть зберігатися до півроку.

Антонівка. Здавна відомий, дуже популярний сорт яблук. Вік плодоносіння 6-8 років. Сорт належить до пізньостиглих, лежкість плодів у звичайних умовах – 3 місяці, у холодильнику до півроку. Середня вага плодів 110 г, забарвлення зеленувато-жовте. На смак яблука кисло-солодкі, м’якоть дуже соковита із чудовим ароматом. 3 одного дерева одержують 300-400 кг плодів, а в особливо сприятливих умовах і при високій агротехніці – до 1000 кг.

Сорт належить до сильнорослих, зимостійких, відзначається високою стійкістю до паршів. До недоліків можна віднести виражену періодичність плодоносіння.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3,50 out of 5)


ОСІННІ СОРТИ – ЯБЛУНЯ – НАСІННЯЧКОВІ КУЛЬТУРИ - Рослинництво


ОСІННІ СОРТИ – ЯБЛУНЯ – НАСІННЯЧКОВІ КУЛЬТУРИ