МОРКВА – ВИРОЩУВАННЯ ГОРОДНІХ КУЛЬТУР ДЛЯ ОДЕРЖАННЯ НАСІННЯ І ПОСАДКОВОГО МАТЕРІАЛУ

Сад і город (енциклопедія)

ВИРОЩУВАННЯ ГОРОДНІХ КУЛЬТУР ДЛЯ ОДЕРЖАННЯ НАСІННЯ І ПОСАДКОВОГО МАТЕРІАЛУ

МОРКВА

Моркву на насіння вирощують так само, як і коренеплоди. Висаджувати її потрібно на легкому, багатому на перегній грунті, не можна занадто зволожувати й вносити свіжий гній. Морква легко переносить холод, але якщо рослина вирощується на насіння, то посів потрібно проводити наприкінці квітня.

Насіння моркви замочують, підсушують і змішують із піском у пропорції 1:10. Щоб уникнути проріджування, насіння спочатку наклеюють

на смужки паперу крохмальним клейстером. Можна використовувати інший спосіб: готують рідкий крохмальний клейстер, змішують із сухим насінням у співвідношенні 1:10, а потім клейстер із насінням виливають у борозни з розрахунку 20 мл суміші на 1 м погонний. Після цього борозни засипають пухкою землею шаром не більше 2 см, Грунт має бути вологим. Відстань між рослинами – 2 см, відстань між рядами – 45 см. Коли з’являться 2-3 справжніх листочки, моркву проріджують. Через місяць після появи сходів моркву підживлюють, друге підживлювання (калійними добривами з розрахунку 10 г на 1 м2) проводять, коли починає формуватися
коренеплід.

На насіння збирають коренеплоди до настання заморозків. Бадилля обрізають, залишаючи не більше 1 см. Маткові коренеплоди перед закладанням на зберігання обсипають крейдою з розрахунку 200 г крейди на 10 кг коренеплодів, складають у ящики й пересипають піском (річковий пісок використовувати не можна) шаром у 1 см. Зберігають моркву на насіння в прохолодному приміщенні при температурі 0…+1 °С. Морква має бути абсолютно сухою.

Після зимового зберігання за місяць до садіння коренеплоди, які добре збереглися, підрощують у кімнатних умовах у ящиках із перегноєм, торфом або піском, Висаджують із розрахунку 1 коренеплід масою 100 г на ділянку 70×20 см і 1 коренеплід вагою більше 100 г на ділянку 70×30 см. Якщо погода тепла, верхівкову бруньку залишають відкритою, якщо холодна – присипають на 2 см землею. Коли з’являється листя, моркву підживлюють розчином коров’яку з розрахунку 1 частина коров’яку на 10 частин води або курячим послідом із розрахунку 1 частина посліду на 20 частин води. Підживлювання фосфорно-калійними добривами роблять перед цвітінням із розрахунку 5-6 г на 1 рослину.

У зв’язку з тим, що насінні рослини виростають до 1 м, їх слід підв’язувати до кілочків. Цвіте морква 30-35 днів. Під час цвітіння видаляють слабкі суцвіття, залишаючи 8-12 великих, добре розвинених 30нтиків. З початку цвітіння до дозрівання насіння минає 60-85 днів.

Обирають 30нтики, починаючи із центральних пагонів, при цьому необхідно знати, що найкращі насінини знаходяться на краях 30нтиків, тому насіння з центру суцвіть збирати не потрібно. Насіння моркви підсушують у добре провітрюваному приміщенні, провіюють і зберігають у мішечках. З одного насінного коренеплоду можна одержати від 3 до 20 г насіння, що достатньо для засівання від, 3 до 20 м2 грунту.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2,50 out of 5)


МОРКВА – ВИРОЩУВАННЯ ГОРОДНІХ КУЛЬТУР ДЛЯ ОДЕРЖАННЯ НАСІННЯ І ПОСАДКОВОГО МАТЕРІАЛУ - Рослинництво


МОРКВА – ВИРОЩУВАННЯ ГОРОДНІХ КУЛЬТУР ДЛЯ ОДЕРЖАННЯ НАСІННЯ І ПОСАДКОВОГО МАТЕРІАЛУ