Побутова небезпека,- Побутові чинники небезпеки

Безпека життєдіяльності

2. БЕЗПЕКА ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ У ПОВСЯКДЕНІШ УМОВАХ ВИРОБНИЦТВА І У ПОБУТІ

2.5. Побутові чинники небезпеки

2.5.1. Побутова небезпека

Сучасні досягнення науки та техніки значно змінили побут людини. Електроприлади, побутова хімія, використання полімерних матеріалів полегшили виконання багатьох домашніх робіт. Проте побут став значним джерелом небезпеки для здоров’я і навіть для життя людини. Серед чинників, які є небезпечними для людини у побуті, розглядатимуться засоби побутової хімії, різні отруєння

(газом, ліками тощо).

Побутова хімія. У теперішній час у побуті використовуються різноманітні хімічні засоби: для прання, миття посуду, виведення плям, догляду за меблями, дезінфекції, препарати для боротьби з комахами та гризунами, засоби підгодовування рослин та багато інших.

При правильному використанні препарати побутової хімії безпечні. Але невміле поводження з ними може стати джерелом лиха для здоров’я і навіть життя людини.

За ступенем небезпеки для людини засоби побутової хімії поділяються на 4 групи:

– – безпечні. На упаковці відсутній застережний напис. Це синтетичні засоби

для прання, підсинення, підфарбовування, мийні засоби тощо;

– – відносно безпечні. На упаковці є застережний напис, наприклад: “Бережись потрапляння в очі” та ін. До них належать дизінфікційні, відбілювальні засоби, засоби догляду за автомобілями тощо.

– – отруйні. На упаковці зроблено напис “Отрута” та ін. До них належать засоби боротьби з побутовими комахами та гризунами, деякі плямознищувачі та засоби догляду за автомобілями.

– – вогненебезпечні. На упаковці – напис “Вогненебезпечно”, “Не розпилювати поблизу відкритого вогню” та ін. До них належать препарати в аерозольній упаковці, багато розчинників, рідкі засоби захисту рослин та боротьби з побутовими комахами, деякі види полірувальних засобів та засобів догляду за автомобілями.

Крім засобів побутової хімії, у будинках, квартирах, на дачах зберігаються та використовуються й інші хімічні речовини: ацетон, бензин, желатин, лимонна кислота, каніфоль, нашатирний спирт, перекис водню, сода, скипидар, оцет та ін. З цими хімічними речовинами слід поводитись обережно.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4,00 out of 5)


Побутова небезпека,- Побутові чинники небезпеки - Довідник з валеології


Побутова небезпека,- Побутові чинники небезпеки