ПОКРИВ БДЖОЛИ

ПОКРИВ БДЖОЛИ. Бджола схожа на будь-яку іншу комаху, хоча її тільце й покривають густі волоски. Її покрив надзвичайно ворсистий, тому що більшість волосків за своєю будовою нагадують перо, а ость кожного волоска має безліч коротких бічних відгалужень.

Все тіло бджоли вкриває кутикула, яка захищає внутрішні органи від механічних ушкоджень і проникнення хвороботворних організмів, запобігає втраті організмом води й перегрів, надає тілу твердості й пружності, а також є місцем кріплення м’язів. З кутикулою пов’язане забарвлення бджіл.

Основною речовиною, яка входить до складу кутикули, є хітин. Зовнішні П. б. виділяють активні речовини, що мають високу антибіотичну активність проти різних мікроорганізмів. А одним із зовнішніх захисних механізмів у бджоли вважається хітин. Неушкоджений хітин надійно захищає тіло бджоли від проникнення мікробів.

Ендокутикула прилягає до клітин гіподерми і являє собою товстий шар, який складається з безлічі прозорих паралельних

Пластинок, які йдуть від поверхні гіподермальних клітин. Така будова надає ендокутикулі відносної еластичності й одночасно робить її дуже міцною.

Екзокутикула тонша

від ендокутикули, але твердіша й міцніша. Цей шар кутикули насичений різними речовинами й виконує основну механічну функцію. У цьому шарі полягають пігментні речовини, які й надають бджолі наявне забарвлення.

Епікутикула – зовнішній і найтонший шар кутикули, вимірюваний у мікронах. У цьому шарі відсутній хітин. Завдяки цьому шару покрив бджоли не пропускає воду.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)


ПОКРИВ БДЖОЛИ - Бджільництво


ПОКРИВ БДЖОЛИ