ХУДОЖНЄ КОНСТРУЮВАННЯ ОБ’ЄКТІВ ТЕХНОЛОГІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
7. Загальні відомості про дизайн
7.9. ПОНЯТТЯ ПРО КОЛІР
Колір відіграє велику роль у нашому житті і діяльності, оточує і супроводжує нас усюди. Художники, архітектори, дизайнери розв’язують композиційні задачі, пов’язані з кольором виробничого і суспільного інтер’єрів, виставкового ансамблю тощо. Текстильники розуміють під цим терміном засіб, який застосовується для фарбування. Колір – це властивість тіл викликати те чи інше зорове відчуття згідно зі спектральним
Рис. 39. Співвідношення хроматичного та ахроматичного кольорів
Коефіцієнтом відбиття. Ахроматичні кольори відрізняються один від одного тільки яскравістю, тобто вони відбивають різну кількість світла, що падає на тіло.
Між найяскравішими – білими – і найтемнішими – чорними – поверхнями є різні
Хроматичні кольори – це ті кольори та їхні відтінки, які ми розрізняємо в спектрі (червоний, жовтогарячий, жовтий, зелений, блакитний, синій, фіолетовий). Хроматичний колір визначається трьома фізичними поняттями: колірний тон, насиченість і яскравість.
Колірний тон і насиченість є якісними характеристиками кольору. Кількісний бік кольору визначає яскравість, тобто кількість кольору, відбитого від певної пофарбованої поверхні. Якість хроматичного кольору залежить від загального світлового потоку, що падає на зображуваний об’єкт.
Основні поняття: художнє конструювання, стадії та аналіз художнього конструювання.