ПОЗНАЧЕННЯ ГЕОМЕТРИЧНИХ ФІГУР БУКВАМИ ЛАТИНСЬКОГО АЛФАВІТУ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ І ПОРІВНЯННЯ ЗАДАЧ

ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЕЛ. ЗАДАЧІ НА ДВІ ДІЇ. ВИРАЗИ З ДУЖКАМИ

ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЕЛ

Урок 18. ПОЗНАЧЕННЯ ГЕОМЕТРИЧНИХ ФІГУР БУКВАМИ ЛАТИНСЬКОГО АЛФАВІТУ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ І ПОРІВНЯННЯ ЗАДАЧ.

(Розглядання двох задач, які мають спільну частину умови)

Мета: вчити учнів позначати геометричні фігури буквами латинського алфавіту; розглянути і порівняти задачі, які мають спільну частину умови; розвивати мислення, математичне мовлення; виховувати уважність.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ

МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання (с. 28, завдання 153; 154)

Завдання 153

– Скільки редисок залишилося на грядці?

Завдання 154

– Прочитайте вирази, у яких від’ємник – 7.

2. Робота за таблицями

– Знайдіть невідомий доданок.

 ПОЗНАЧЕННЯ ГЕОМЕТРИЧНИХ ФІГУР БУКВАМИ ЛАТИНСЬКОГО АЛФАВІТУ. РОЗВЯЗУВАННЯ І ПОРІВНЯННЯ ЗАДАЧ

3. Хвилинка каліграфії

– Установіть закономірність і запишіть числа, вставляючи пропущені. 100; 90; 80; ?; ?.

4. Математичний диктант

– Запишіть число, яке стоїть перед числом 40.

– Запишіть число, що йде за числом 59.

– Яке число стоїть між 39 і 41.

– Записати число,

в якому 6 дес. і 4 од.

– Складіть і запишіть числа, використовуючи три задані цифри (2; 4; 9.0; 5; 8).

– Чому в другому випадку можна скласти тільки 4 числа, а не 6, як у першому випадку?

– Запишіть числа, що складаються:

А) з 5 дес. і 3 од.;

Б) з 7 дес. і 5 од.;

В) з 4 дес. і 9 од.

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

– Сьогодні на уроці ми будемо вчитися позначати геометричні фігури буквами латинського алфавіту.

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за підручником (с. 28-29)

Завдання 155. Колективне опрацювання матеріалу

– Прочитайте назви геометричних фігур. Наприклад: “Відрізок АС”.

Завдання 156

Учні розв’язують і порівнюють задачі та їх розв’язання. Двоє учнів працюють за закритою дошкою.

– Чим схожі задачі? Чим відрізняються?

– Чому перша задача розв’язується додаванням, а друга – відніманням?

Завдання 157

Один учень біля дошки розв’язує і пояснює.

Завдання 158

Перший стовпчик з коментуванням, решта прикладів – самостійно.

Завдання 159*. Самостійне виконання завдання Один учень працює біля дошки.

2. Фізкультхвилинка

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Самостійна робота

 ПОЗНАЧЕННЯ ГЕОМЕТРИЧНИХ ФІГУР БУКВАМИ ЛАТИНСЬКОГО АЛФАВІТУ. РОЗВЯЗУВАННЯ І ПОРІВНЯННЯ ЗАДАЧ

2. Робота над задачею

У магазин привезли 98 кг яблук. За день продали 68 кг. Скільки кілограмів яблук залишилося продати?

3. Офтальмологічна пауза

4. Розв’язування логічних задач

– На майданчику школи гралися 13 дітей. Коли прийшла 1 дівчинка, то хлопчиків і дівчаток стало порівну. Скільки хлопчиків і дівчаток було на майданчику спочатку? (7 хлопчиків, 6 дівчаток.)

– У вазі стоять 5 гвоздик і 6 троянд. Чого у воді більше – троянд чи гвоздик? (Троянд)

– Як за допомогою каструлі місткістю 7 л і банки місткістю 3 л налити в каструлю 5 л води?

7

3

0

3

3

0

3

3

6

0

6

3

7

2

0

2

2

0

VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

– Чого навчалися на уроці?

– Як оцінюєте свою роботу?

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 29, завдання 160; 161.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4,50 out of 5)


ПОЗНАЧЕННЯ ГЕОМЕТРИЧНИХ ФІГУР БУКВАМИ ЛАТИНСЬКОГО АЛФАВІТУ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ І ПОРІВНЯННЯ ЗАДАЧ - Плани-конспекти уроків по математиці


ПОЗНАЧЕННЯ ГЕОМЕТРИЧНИХ ФІГУР БУКВАМИ ЛАТИНСЬКОГО АЛФАВІТУ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ І ПОРІВНЯННЯ ЗАДАЧ