Розділ 2. ОЗДОБЛЕННЯ ВИРОБІВ АПЛІКАЦІЄЮ
Урок № 17-18
Тема. ОФОРМЛЕННЯ ВИРОБУ З АПЛІКАЦІЄЮ
Практична робота “Оформлення аплікації”
Мета уроку:
Навчальна: забезпечити засвоєння учнями знань про різні способи остаточного оформлення виробів з аплікацією та догляд за ними, формувати вміння виконувати оформлення виробу в рамку;
Розвивальна: розвивати естетичний смак, зорове сприйняття, увагу;
Виховна: виховувати посидючість, акуратність, дружнє ставлення один до одного.
Обладнання, матеріали та
Об’єкт праці: виріб з аплікацією з тканини. .
Тип уроку: формування вмінь та навичок
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
Перевірка наявності учнів; підготовленості їх до уроку.
Створення позитивного робочого настрою.
Учитель. Вітаю всіх присутніх, які своєю старанною й наполегливою працею, вивчаючи основи виготовлення виробів із аплікацією, довели, що вони прагнуть стати розвинутими,
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ
Минуло досить багато часу відтоді, як ви почали працювати над виготовленням свого виробу. У процесі роботи використовували різні матеріали та інструменти. Давайте пригадаємо дещо з цього.
1. Товстий, твердий папір особливого виготовлення. (Картон,)
2. Маленькі декоративні скляні намистинки з отвором для нанизування на нитку, волосінь або дріт. (Бісер)
3. Текстильний матеріал, виготовлений переплетенням ниток у процесі ткацтва на ткацькому верстаті. (Тканина)
4. Камінь – мінерал, із якого роблять тканину. (Азбест)
5. Виготовлення різних художніх зображень нашиванням, наклеюванням на основу деталей із різноманітних матеріалів. (Аплікація)
6. Інструмент для письма, писна частина якого складається з графіту, а коробочка суцільна, дерев’яна. (Олівець)
– Яке слово утворилось у виділеному стовпчику? (Кінець)
III. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ
Згадаємо народну мудрість: “Кінець діло хвалить”, тобто результат роботи багато в чому залежить від остаточної обробки виробів.
IV. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ УРОКУ
V. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
Робота а текстом підручника (с. 90-93)
1. Оформлення країв виробу з аплікацією:
А) петельним швом – малюнок 99 (с. 91 підручника);
Б) тасьмою й мереживом – малюнок 100 (с. 91 підручника);
2. Оформлення виробу в рамку – малюнок 101, 102 (с. 92 підручника);
3. Догляд за виробами з аплікацією:
А) прання та прасування виробів з аплікацією – с. 95;
Б) чищення виробів з аплікацією – с. 97.
VI. ПРАКТИЧНА РОБОТА “ОФОРМЛЕННЯ АПЛІКАЦІЇ” (ІНСТРУКЦІЯ В ПІДРУЧНИКУ НА С 93)
1. Аналіз завдань практичної роботи
2. Забезпечення необхідними інструментами та матеріалами
3. Правила безпечної праці (див. додаток)
4. Самостійне виконання завдань практичної роботи:
А) петельним швом – с. 91 підручника;
Б) тасьмою й мереживом – с. 91 підручника;
В) оформлення виробу в рамку – с. 92-93 підручника.
5. Контроль учителя з метою виявлення недоліків у знаннях та вміннях учнів
6. Поточний інструктаж (індивідуальний, груповий, якщо необхідно)
7. Самоконтроль та взаємоконтроль учнів.
8. Підбиття підсумків практичної роботи:
VII. ПЕРЕВІРКА ЗНАНЬ ТА ВМІНЬ
Виконання завдань з метою перевірки знань з виготовлення та оздоблення виробів із аплікацією (див. додаток 12).
VIII. РЕФЛЕКСІЯ
Самооцінювання навчальних досягнень два бали за виконання вимог за наступними критеріями:
1. Самостійність виготовлення.
2. Готовність до уроку (наявність інструментів, матеріалів, спецодягу).
3. Дотримання культури праці (не відволікався на розмови, не залишав робочого місця, не порушував правил безпеки праці, по закінченні роботи прибрав робоче місце).
4. Якість виробу:
– відповідність розмірів виробу заданим;
– відповідність форми виробу тій, що задана ескізом;
– охайність виробу.
IX. МОТИВАЦІЯ ОЦІНОК ЗА УРОК, ВИСТАВЛЕННЯ ЇХ У ЖУРНАЛ, ЩОДЕННИКИ
X. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
– Повторити поняття “предмет праці”, “знаряддя праці”, “продукт праці” (с. 4-5).
– Підготувати виріб до виставки.
– Високий рівень: підібрати загадки про найпростіші знаряддя праці та пристосування.
XI. ПРИБИРАННЯ РОБОЧОГО МІСЦЯ