ПРАВОПОРУШЕННЯ

& 25. ПРАВОПОРУШЕННЯ

Які правила порушують діти? До яких наслідків це може призвести?

 ПРАВОПОРУШЕННЯ

Я хочу дізнатися, що є правопорушенням та які бувають наслідки правопорушень.

Перед тим, як здійснити якийсь учинок, ти, напевно, запитуєш себе, чи можна так робити? Вагаючись, ти пригадуєш, чого тебе вчили, співвідносиш свої дії з правилами поведінки в суспільстві. У тебе є два шляхи: виконувати ці правила або порушувати їх. Опинившись перед вибором, ти прислухаєшся до свого внутрішнього голосу – совісті.

Пам’ятай:

обираючи вчинок, ти обираєш і наслідки, до яких він призводить.

Усі знають, що не можна битися, брехати, брати чужі речі, кривдити інших людей. Проте одні дотримуються цих правил, а інші – ні. Тобто хтось дослухається до своєї совісті, а хтось вирішив її не слухати.

Розгляньмо приклад. Якийсь хлопчик звик битися й не хоче виправлятися. Такий забіяка має бути готовий до неприємних наслідків. Або його провчить хтось сильніший, або будуть уникати більш слабкі. Крім того, у бійці він може покалічити людину, а за це йому доведеться відповідати. У даному випадку хлопчик вчиняє правопорушення –

тобто порушення правил. Кожне суспільство встановлює свої закони для громадян. І своєю поведінкою хлопець – забіяка порушує закони України. Він не виконує свої обов’язки громадянина: “Не посягати на права й свободи, честь і гідність інших людей”, а також порушує права іншої людини: “Кожна людина має право на захист честі й гідності”.

Якщо людина порушує закони держави, то її карають. Як саме – визначає суд.

Більшість людей не порушують закони, і зовсім не тому, що бояться покарання. Від негідних учинків їх застерігає внутрішній голос – совість. Вони знають, що душевний спокій і лад із самим собою – найголовніше.

Коли тобі пропонують зробити щось протиправне, умій відмовитися! Нікому не дозволено примушувати тебе порушувати закон.

Розгляньте малюнки. Чому хлопчик каже “Ні”?

 ПРАВОПОРУШЕННЯ

“Зрячу, духовну частину людини називають совістю. Ця духовна частина людини, совість, діє так само, як стрілка компаса. Стрілка компасарухається з місця лише тоді, коли той, хто несе її, сходить з того шляху, який вона вказує. Так само і з совістю: вона мовчить, поки людина робить те, що повинна. Та варто людині зійти зі справжнього шляху – і совість показує людині, куди і наскільки вона збилася… “

Григорій Сковорода

Знайди в словничку (с. 140-141) слово правопорушення. Довідайся його значення.

Розгляньте малюнки. Які права людини порушують діти?

 ПРАВОПОРУШЕННЯ

Тепер я знаю, що правопорушення – це вчинки, які завдають шкоди іншим людям.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)


ПРАВОПОРУШЕННЯ - Світ


ПРАВОПОРУШЕННЯ