Загальний курс транспорту
РОЗДІЛ 11 НОВІ ВИДИ ТРАНСПОРТУ
11.2. РАКЕТНИЙ ТРАНСПОРТ І НАЦІОНАЛЬНА КОСМІЧНА ПРОГРАМА
Україна увійшла в третє тисячоліття як одна з провідних космічних держав світу. Космічна діяльність віднесена до державних пріоритетів України, що є важливим чинником інноваційного розвитку економіки.
Дослідження та використання космічного простору є необхідною умовою розвитку науково-технічного, технологічного та виробничого потенціалу, забезпечення інтересів держави на тривалий період у сферах безпеки та
Розвиток ракетного транспорту зв’язаний з Національною космічною програмою. Космічна діяльність в Україні здійснюється відповідно до Закону України “Про космічну діяльність”, міжнародних договорів та інших нормативно-правових актів.
Виконання Державної космічної програми України на 1993-1997 роки та Загальнодержавної (Національної) космічної програми на 1998 – 2002 роки сприяло становленню космічної галузі, забезпечило участь України в міжнародних космічних програмах.
Загальнодержавна
Програма тісно пов’язана з Міжвідомчою програмою впровадження космічних технологій для створення та виготовлення високотехнологічної цивільної продукції на 2001-2005 роки.
Метою Програми є реалізація єдиного державного підходу до космічної діяльності, ефективне використання науково-технічного й виробничого потенціалу держави для забезпечення високого рівня космічної діяльності, що відповідає геополітичним та економічним інтересам України.
Основними завданнями Програми є:
– розвиток національної системи спостереження Землі з космосу в інтересах загальнодержавних потреб у соціально-економічній сфері, у сфері безпеки та оборони;
– впровадження в телекомунікаційну інфраструктуру держави супутникових систем і засобів зв’язку;
– отримання нових фундаментальних знань щодо навколоземного простору, Сонячної системи, далекого космосу, біологічних та фізичних процесів в умовах мікрогравітації;
– створення і розвиток засобів доступу в космос для виконання національних та міжнародних проектів, сприяння присутності вітчизняних ракет-носіїв на світовому ринку транспортних космічних послуг;
– розроблення перспективної космічної техніки;
– забезпечення розвитку галузі на основі удосконалення її дослідно-експериментальної та виробничої бази.
Виконання завдань Програми здійснюється шляхом виконання цільових космічних програм, зміст яких визначений на основі аналізу світових тенденцій в космічній діяльності, результатів виконання попередніх програм, пропозицій науково-дослідних організацій та підприємств галузі, а також Національної академії наук України.