Реанімаційна допомога

ОБЖ
Надзвичайні ситуації, що загрожують добробуту людини та суспільства

Поведінка людей у надзвичайних ситуаціях

Реанімаційна допомога

Реанімаційні заходи

1) Покласти потерпілого на спину на тверду рівну поверхню;
2) зробити прекардіальний удар у ділянку грудини.
Для цього:
а) переконатися у відсутності пульсу на сонній артерії і прикрити двома пальцями мечеподібний відросток;
б) місце завдавання удару – на 2-3 см вище мечеподібного відростка;
в) завдати короткого удару по грудині у зазначеному місці;

/> 3) почати непрямий масаж серця.
Штучний кровообіг може бути виконано за допомогою непрямого масажу серця, тобто без його оголення. Якщо людину, в якої зупинилося серце, покласти хребтом на щось тверде (на підлогу, жорстку кушетку, на край ліжка і т. ін.), а на нижню третину грудини натискати двома руками з такою силою, щоб вона прогиналася на 4-5 см, серце стискається між хребтом і грудиною, кров із його порожнин виштовхується у великі судини (штучна систола). Варто відпустити грудину, серце, як еластичний м’ячик, повертається до початкового об’єму і заповнюється кров’ю (штучна діастола). Такі різкі
натискання необхідно проводити із частотою 60 разів на хвилину або у ритмі вальсу.
Масаж роблять схрещеними долонями рук, які поміщають строго посередині грудини. Натискають на грудину не лише силою рук, а й усього тіла, причому натискають основою долоні, а не всією долонею. Поштовхами натискайте на грудину з частотою 60-80 разів на хвилину.
Якщо реанімацію проводить одна людина, вона повинна робити на два швидких вдування 15 натискувань на грудину. Якщо удвох – одне вдування і 5 натискувань.
Пам’ятайте: реанімацію не можна припиняти до виникнення пульсу і самостійного дихання або до прибуття “швидкої допомоги”;
4) провести штучну вентиляцію легень.
Звичайно, одного кровообігу для оживлення недостатньо, необхідно налагодити обмін газів у легенях, для чого застосовується штучне дихання.
Найефективнішим із методів виявилося дихання із рота в ніс. Цей метод складається із кількох прийомів. Перш за все необхідно опустити назад голову хворого. Справа в тому, що в усіх, хто знепритомнів, язик западає і закриває вхід у трахею. Це може призвести до задухи власним язиком. При розгинанні назад язик відсувається і звільняє дихальні шляхи. Потім за підборіддя нижня щелепа притискається до верхньої, тим самим закривається рот і голова фіксується у розігнутому положенні. Рятівник робить глибокий вдих, накриває ротом ніс хворого і коротким різким видихом вдуває йому своє повітря у легені. Після чого вивільняє ніс потерпілого, і повітря із легень виходить назовні – видих. Так вдувають повітря 12-15 разів на хвилину.
Штучне дихання із рота в рот. Покладіть потерпілого на спину. Відкрийте йому рот, очистіть від інородного вмісту. Голову закиньте назад. Слідкуйте, щоб язик не закривав гортань. Однією рукою тримайте голову і шию потерпілого, іншою затисніть його ніздрі. Глибоко вдихніть і через хустку, щільно притиснувшись ротом до рота, зробіть енергійно видих.
Перші 5-10 вдувань робіть швидко (за 20-30 секунд), наступні – зі швидкістю 12-15 вдувань на хвилину. Слідкуйте за рухом грудної клітки потерпілого: якщо після вашого видиху в рот або ніс його грудна клітка піднялася, значить, дихальні шляхи вільні і штучне дихання ви робите правильно;
5) викликати “швидку допомогу” або терміново доставити потерпілого у лікарню.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2,50 out of 5)


Реанімаційна допомога - Довідник з ОБЖ


Реанімаційна допомога