Рівні організації живої матерії – Загальна Біологія

Біологія
Загальна Біологія

Рівні організації живої матерії

Молекулярний. Будь-яка жива система складається з біологічних макромолекул – нуклеїнових кислот, білків, полісахаридів та інших органічних речовин. З цього рівня починаються різноманітні процеси життєдіяльності організмів: обмін речовин, перетворення енергії, передача спадкової інформації.
Клітинний. Клітина є структурно-функціональною одиницею всіх живих організмів, що населяють Землю (виняток становлять віруси). На клітинному рівні поєднуються процеси передачі

інформації та перетворення речовин і енергії.
Організмовий. Елементарною одиницею організмового рівня служить особина (індивід), яка розглядається у розвитку – від моменту зародження до припинення існування – як жива система.
Популяційно-видовий. Популяція – над-організмова система, в якій здійснюються елементарні еволюційні перетворення. На цьому рівні вивчають чинники, що впливають на чисельність популяцій, проблему збереження зникаючих видів, чинників мікроеволюції.
Біогеоценотичний. На цьому рівні здійснюється взаємодія організмів між собою і з чинниками неживої природи, що визначають їх чисельність, видовий склад і продуктивність.
Біосферний. На цьому рівні відбувається кругообіг речовин і перетворення енергії, пов’язані з життєдіяльністю всіх живих організмів.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2,50 out of 5)


Рівні організації живої матерії – Загальна Біологія - Довідник з біології


Рівні організації живої матерії – Загальна Біологія