Урок 2. РОБОТА З ПЛАСТИЛІНОМ. КОМБІНУВАННЯ ПРИРОДНИХ І ПЛАСТИЧНИХ МАТЕРІАЛІВ. ДЕКОРАТИВНІ ПІВНИКИ
Мета: вдосконалювати техніку роботи в пластиліном; формувати вміння створювати композиції; розвивати моторику рук, творчі здібності, уяву; вчити контролювати і коригувати свої дії; виховувати охайність у роботі, любов до природи та навколишнього світу.
Обладнання: пластилін, стеки, дощечка, вологі серветки, зразки виробів, мультимедійна дошка.
Хід уроку
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
1. Привітання
Учитель
Любі діти, добрий
Зичу праці і старанняі
А ще, друзі, всім бажаю
Сил, натхнення на весь день!
Діти
Добрий день! Добрий день!
Дякуємо за побажання,
На урок беремо із собою
Знання, вміння, навички й старання!
2. Перевірка готовності до уроку
3. Упорядкування робочих місць
II. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Повідомлення теми та мети уроку
– Сьогодні на уроці ми продовжимо ознайомлення з прийомами роботи з пластиліном. Виготовимо півників за зразком народних іграшок.
2. Слухання української народної пісні
Мультимедійна презентація
ДВА ПІВНИКИ
(Українська
Два півники, два півники
Горох молотили,
Дві курочки-чубарочки
До млина ходили.
Цап меле, цап меле,
Коза посипає,
А маленьке цапенятко
Ківші одбирає.
Два півники, два півники
Горох молотили,
Дві курочки-чубарочки
До млина носили.
Цап меле, цап меле,
Коза засипає,
А маленьке козенятко
На скрипочку грає.
Танцюй, танцюй, козуленько,
Ніженьками туп, туп,
Татусенько з матусею
Надеруть нам круп, круп.
А вовчик-сірячок
З лісу виглядає,
Ухопив він козенятко
Та й далі тікає.
Як узяв старий цапок
Новенькії віжки,
Одібрав він козенятко,
Залигав за ріжки.
Фізкультхвилинка
Щось не хочеться сидіти,
Треба трохи відпочити.
Руки вгору, руки вниз,
На сусіда подивись.
Руки в боки, руки так,
Руки вгору, як вітряк.
Вище руки підніміть
І спокійно опустіть.
Плесніть, діти, кілька раз.
За роботу, все гаразд!
3. Демонстрування та аналіз зразка
1) Інструктаж учителя.
Робота за підручником (с. 16)
– З яких частин складається півник? (Тулуб, довга шия, голова, дзьоб, хвіст та крила)
– Розділіть шматок пластиліну на частини.
– Якої форми ми зробимо тулуб?
– Зробіть шию та приліпіть її до тулуба.
– Якої форми ми зробимо голову?
– Зробіть голову.
– Хвіст та крила зробіть за власним бажанням, обираючи різні види ліплення.
– Дзьобик та очі теж зробіть з пластиліну. Дзьобик – червоний, очі – біла крапочка з чорною усередині.
– З коричневого, чорного та зеленого пластиліну зробіть тин або землю із травичкою.
– Посадіть вашу пташку на тин або поставте на землю із травичкою.
2) Повторення правил безпеки під час роботи.
Правила роботи з пластиліном
1. Розминати і розгортати пластилін потрібно на дощечці.
2. Розрізати пластилін стекою.
3. Невикористаний пластилін класти в коробку.
4. Після завершення роботи з пластиліном руки витирати серветкою.
5. Не брати пластилін до рота, не торкатися брудними руками обличчя, очей, одягу.
III. ПРАКТИЧНА РОБОТА УЧНІВ
IV. ВИСТАВКА ТА ОЦІНЮВАННЯ РОБІТ УЧНІВ
З композицій, виготовлених дітьми, створюють виставку.
V. ПІДСУМОК УРОКУ
– Чи сподобався вам урок?
– Чий півник найбільше сподобався?