Урок 4. РОБОТА З ПЛАСТИЛІНОМ. МАКЕТИ КОСМІЧНИХ АПАРАТІВ
Мета: продовжити формувати основні поняття про об’єм, пластику, форму, фактуру; формувати в учнів уміння працювати з пластиліном; удосконалювати техніку роботи з пластиліном; розвивати дрібну моторику пальців рук, творчі здібності; виховувати акуратність у процесі роботи з матеріалами, дбайливе ставлення до роботи.
Обладнання: пластилін, стеки, дощечки для пластиліну, зразки виробів, мультимедійна дошка.
Хід уроку
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
1. Привітання
Добрий
Потихеньку всім сидіти.
Ми сюди прийшли учитися,
Не лінитися, а трудитися!
2. Перевірка готовності до уроку
3. Упорядкування робочих місць
II. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Повідомлення теми та мети уроку
Учитель. Сьогодні на уроці ми ознайомимось із засобами виразності скульптури. Будемо виготовляти з пластиліну макети космічних кораблів.
2. Розповідь учителя з елементами бесіди
– Скульптура – це вид образотворчого мистецтва, пов’язаний зі створенням об’ємних художніх форм з різних матеріалів. На відміну від графіки та
Існують два види скульптури:
Кругла – яку можна споглядати з усіх боків;
Рельєф – об’ємне зображення на площині.
Реальна об’ємна форма круглої скульптури надає можливість розглядати її з різних боків. І з якого боку ми б не дивилися на неї, вона виглядатиме по – різному.
– Згадаймо, що таке пластилін.
Пластилін (італ. plastilina – ліпний) – матеріал для ліплення. Виготовляють з очищеного і подрібненого порошку глини з додаванням воску, сала та інших речовин, що перешкоджають усиханню. Буває різнобарвним. Слугує для виконання фігур ескізів для скульптурних робіт, невеликих моделей, виробів малих форм.
– Відгадайте, що ми будемо ліпити?
Мультимедійна презентація
НЕБО ЗОРЯМИ РЯСНІЄ
Небо зорями рясніє,
Таємниче і глибоке,
Всесвіт нам бентежить мрії.
Спонукаючи до дії,
Розум радує і око.
Оксамитова безодня
Так притягує до себе!
Пригадаємо сьогодні
Тих, кому скорилось небо.
Романтичних, геніальних
Винахідників сміливих,
Завдяки яким реально
В кожній хаті маєм диво.
Про супутники космічні
Ми говоримо буденно.
Допомогою їх звично
Користуємось щоденно.
Інтернет, зв’язок мобільний,
Телебачення, прогноз,
Спілкування з світом вільне –
Змінює життя всерйоз!
Пригадаймо відчайдуха,
Хлопця першого з Землі,
Всесвіт мовчазний він слухав,
Всміхнено епоху рухав
На космічнім кораблі…
Н. Козленко
Фізкультхвилинка
На пальчики встанемо –
До хмарин дістанемо.
Один, два, три, чотири,
До хмарин дістанемо.
Нахиліться стільки раз,
Скільки квіточок у нас.
Один, два, три, чотири, п’ять
Добре вміємо рахувати.
Скільки покажу грибків,
Стільки ви зробіть стрибків.
Один, два, три, чотири, п’ять
Час усім відпочивати.
3. Демонстрування та аналіз зразка
1) Інструктаж учителя.
Мультимедійна презентація
– Розгляньте зразки на дошці.
Робота за підручником (с. 20)
– Виготовлятимемо космічний корабель у такій послідовності.
1. Розріжте шматок пластиліну на дві частини.
2. З одного шматка пластиліну зробіть основу корпусу.
3. Другий шматок пластиліну розкачайте та зробіть додаткові елементи за власним бажанням.
4. З’єднайте частини між собою. Місце з’єднання загладьте пальчиком.
2) Повторення правил безпеки під час роботи.
Правила роботи з пластиліном
1. Розминати і розгортати пластилін потрібно на дощечці.
2. Розрізати пластилін стекою.
3. Невикористаний пластилін класти в коробку.
4. Після завершення роботи з пластиліном руки витирати серветкою.
5. Не брати пластилін до рота, не торкатися брудними руками обличчя, очей, одягу.
III. ПРАКТИЧНА РОБОТА УЧНІВ
IV. ВИСТАВКА ТА ОЦІНЮВАННЯ РОБІТ УЧНІВ
Перевірка робіт учнів, їх оцінювання та аналіз.
Демонстрування кращих робіт.
V. ПІДСУМОК УРОКУ
– Які роботи вам найбільше сподобалися?
– Роботу можна завершити вдома.