РОЗШИРЕННЯ ГНІЗД – необхідне навесні, коли бджолині сім’ї набирають силу та бджолам стає тісно на тих рамках, що є в гнізді. Перше Р. г. проводять через 25-32 дні після весняної виставки бджіл. Передчасне й запізніле Р. г. затримує розвиток сім’ї. Якщо провести Р. г. коли в сім’ї ще мала кількість бджіл, гніздо буде прохолоджуватися, матка може скоротити яйцекладку, а бджоли споживатимуть більше корму для його обігріву, гірше вигодовуватимуть розплід. Запізніле Р. г. може призвести до того, що матка скоротить яйцекладку, тому що всі стільники
Не можна відкладати Р. г. навесні, потрібно вчасно ставити магазини або поповнювати гнізда сушшю, щоб уникнути роїння й недобору меду.
Р. г. проводять відповідно до сили сім’ї й орієнтуючись на погодні умови. Не можна робити Р. г. при сильному похолоданні, а при потеплінні, навпаки, потрібно зробити це швидше.
При першому Р. г. між покривною й першою рамкою з розплодом зазвичай ставлять якісний світлий стільник. Якщо на одній із крайніх рамок уже є розплід, новий стільник ставлять скраю, щоб не розбивати ним рамки з розплодом. Коли сім’я займатиме не менше
Коли з’являється узяток із садів і весняних культур, Р. г. необхідне не тільки для збільшення в сім’ї розплоду, але й для складання нектару. Тому разом з порожніми стільниками в гніздо ставлять і рамки зі штучною вощиною.
У багатокорпусних вуликах перше Р. г. виглядає як додавання одного корпуса зі стільниками до основного корпуса. При наявності узятку в підставленому корпусі заміняють 2 стільники 2 рамками зі штучною вощиною. Якщо корпус поставили знизу, через 10-12 днів його необхідно переставити наверх. При необхідності Р. г. роблять удруге, вставляючи корпус між перший і другим; четвертий корпус ставлять під верхній.