РУШІЙНІ СИЛИ АНТРОПОГЕНЕЗУ – ПОХОДЖЕННЯ ЛЮДИНИ

Біологія – універсальний довідник

ЗАГАЛЬНА БІОЛОГІЯ

ПОХОДЖЕННЯ ЛЮДИНИ

РУШІЙНІ СИЛИ АНТРОПОГЕНЕЗУ

Антропогенез – походження людини і становлення її як виду у процесі формування суспільства. У людини є ряд специфічних ознак, що відрізняють її від тваринного світу.

1. Людина – істота соціальна і живе не тільки за біологічними законами, але й за суспільними.

2. Людина володіє членороздільною мовою і передає за її допомогою свій життєвий досвід.

3. Людина мислить абстрактно, понятійно. У неї розвинута друга сигнальна

система.

Біологічними чинниками походження людини були такі ж, як і в тварин: мутації, спадкова мінливість, боротьба за існування, природний добір. Однак вирішальну роль у становленні виду Людина розумна відіграють соціальні чинники: праця, мова, суспільний спосіб життя, зміна характеру їжі, виникнення соціальних закономірностей.

Прямоходінння формувалося тривалий час за законами біологічної еволюції. Воно дало можливість звільнити руки, застосувати їх у трудовій діяльності. Виготовлення знарядь праці вплинуло на формування руки, а потім і на появу мови.

Біологічні закони розвитку

змінилися на соціальні, темпи антропогенезу різко прискорилися. Стадність замінюється суспільним способом життя, формується членороздільна мова, з’являється друга сигнальна система. Відбувається посилений розвиток мозку і процесів мислення. Змінюється характер їжі. Людина стає всеїдною, вчиться обробляти їжу. Виникають соціальні відносини, що сприяють формуванню свідомості і мислення, які, у свою чергу, стимулюють розвиток мозку.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4,50 out of 5)


РУШІЙНІ СИЛИ АНТРОПОГЕНЕЗУ – ПОХОДЖЕННЯ ЛЮДИНИ - Довідник з біології


РУШІЙНІ СИЛИ АНТРОПОГЕНЕЗУ – ПОХОДЖЕННЯ ЛЮДИНИ