ОЗНАКИ І ВЛАСТИВОСТІ ПРЕДМЕТІВ. МНОЖИНИ. ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ. НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА 1-10 І ЧИСЛО 0
Урок 21. СКЛАД ЧИСЛА 5. ПОРІВНЯННЯ КІЛЬКОСТІ ПРЕДМЕТІВ, ЧИСЕЛ. П’ЯТИКУТНИКИ. РОЗТАШУВАННЯ ОБ’ЄКТІВ У ПРОСТОРІ І НА ПЛОЩИНІ
Мета: закріпити вміння порівнювати числа в межах 5, вправляти дітей у використанні слів “попереднє” і “наступне” число; ознайомити зі складом числа 5, п’ятикутником; розвивати мислення; виховувати старанність.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Весела
– Олексій пішов до річки
І знайшов аж три плотвички.
Кошеня одну вхопило.
Скільки рибок залишилось?
– Під дубочком три грибочки.
Під пеньочком ще один.
Скільки разом всіх грибочків,
Ти швиденько полічи.
2. Усна лічба
Лічба від 1 до 10.
– Назвіть числа, наступні до числа 1; 4.
– Назвіть “сусідів” числа 5.
3. Задачі-жарти
– Двоє хлопчиків грали в шахи 4 години. Скільки годин грав у шахи кожен з них? (4)
– У місто їхала вантажівка. Назустріч їй їхало 3 автомобілі. Скільки всього автомобілів їхало у місто? (1)
– Курка на двох ногах важить
4. Гра “Яке число загубилося?”
III. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ.
РОБОТА ЗА ПІДРУЧНИКОМ (с. 28)
Завдання 1
– Скільки червоних прапорців?
– Скільки жовтих прапорців?
– Порівняйте кількість прапорців.
– Скільки кубиків ліворуч?
– Скільки кубиків праворуч?
– Порівняйте кількість кубиків.
Завдання 2
– Порівняйте числа.
Завдання 3
– На які два числа можна розкласти число 5?
– Порахуйте кількість метеликів зліва і справа. (1 і 4; 2 і 3; 3 і 2; 4 і 1)
Завдання 4
– Які фігури ви бачите? Скільки п’ятикутників?
– Назвіть елементи п’ятикутника на кожному малюнку.
– Скільки у п’ятикутника вершин, сторін, кутів?
Завдання 5
– Яких казкових героїв ви бачите? Скільки всього звіряток? Порахуйте їх за порядком.
– Що тримає кожен з них? Хто знаходиться найближче до Іа-Іа? Хто – найдалі?
Фізкультхвилинка
IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Розв’язування прикладів
3 + 2 =
3 + 1 =
2 + 1 =
1 + 2 =
1 + 1 =
4 + 1 =
2. Самостійна робота
1 варіант 2 < 4 3 * 3 4 * 1 5 * 2
2 варіант 2 = 2 1 * 3 1 * 5 4 * 3
Самоперевірка. (Відповіді записані на дошці.)
3. Робота над загадками
– На п’яти дротах відпочиває зграя пташок. (Ноти)
– П’ять братів – всі на одне ім’я, роками рівні, зростом різні. (Пальці)
V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ
– Чого вчилися на уроці? Що дізналися нового? Що повторили?
– Яке завдання сподобалося найбільше?