ЛЮДИНА В СУСПІЛЬСТВІ
СВЯТА НАШОЇ ДЕРЖАВИ
Український народ дуже працьовитий. Але в його житті важливе місце посідають не тільки будні, але й свята. вони урізноманітнюють повсякдення, дають можливість відпочити, набратися сил.
Державні свята офіційно оголошуються вихідними днями. Основними державними святами в Україні є: новий рік – 1 січня, Різдво Христове – 7 січня, Міжнародний жіночий день – 8 березня, День Перемоги – 9 травня, Великдень (Пасха), Трійця – святкуються за релігійним календарем, День незалежності України
День незалежності України – найвизначніше свято нашої держави. У цей день на головній вулиці столиці – Хрещатику – відбуваються урочисті заходи та святковий парад.
Понад шістдесят свят вважаються неофіційними. вони не відзначені червоним кольором у календарі. Здебільшого це професійні та міжнародні свята. Серед них – День матері (друга неділя травня), День захисту дітей (1 червня), День знань (1 вересня), День людей похилого віку (1 жовтня) тощо.
Новорічні й різдвяні свята найулюбленіші в Україні. Багато радощів приносять вони і дорослим,
Дуже урочистим є святкування в Україні Великодня, або Пасхи. великодні свята відродили дивовижне народне мистецтво – писанкарство.
1. Додай до наведеного в тексті переліку свят ті, які відзначають у твоїй родині. 2. Розкажи, які великодні традиції ви зберігаєте.
ПИСАНКА
Розмалюю писанку,
Розмалюю,
Гривастого коника
Намалюю.
Розмалюю писанку,
Розмалюю,
Соловейка-любчика
Намалюю.
Розмалюю писанку,
Розмалюю,
Різьблену сопілоньку
Намалюю.
А сопілка буде грати,
Соловейко щебетати,
А гривастий кониченько –
Славно танцювати.
Дмитро Чередниченко
Принесіть у клас писанки або малюнки (світлини) писанок, які зберігаються у вас удома. Разом із батьками організуйте виставку. Обговоріть візерунки писанок.
РОБИМО ВИСНОВКИ З ТЕМИ “ЛЮДИНА В СУСПІЛЬСТВІ”
Україна – незалежна, миролюбна держава зі своїми символами (гімн, прапор, герб, рідна мова). обов’язком кожного громадянина України є їх шанування.
Незалежно від національності всі ми – громадяни України, які мають рівні права на життя та його захист, на працю, освіту, відпочинок.
Правопорушення – це дії, що порушують права інших людей. За скоєне завжди треба відповідати перед законом.
Громадяни України дбають про довкілля, зберігають історичні та культурні надбання народу, звичаї та традиції.