ТИМОЛ

ТИМОЛ – являє собою білі кристали рослинного походження, малорозчинні в холодній воді. Добре розчиняється в спирті, хлороформі, ефірі, жирних маслах і в крижаній оцтовій кислоті. Несумісний з камфорою, ментолом, салолом. Препарат легко сублімується при кімнатній температурі, зберігають його в темному місці в добре закупореній тарі.

Т. є найефективнішим препаратом у боротьбі з вароатозом. Т. і тимолвмісні препарати можна використовувати при температурі повітря не нижче 7 °С і не вище 27 °С у період активного літання бджіл.

Т. має антимікробні,

протигрибкові й антигельмінтні властивості. При потраплянні на шкіру викликає слабке подразнення, на слизувату оболонку – сильне, при потраплянні в кров у великих дозах – призводить до смерті в результаті паралічу серця. Препарат застосовують у дозі 5-15 г на сім’ю.

Уражені сім’ї обробляють шляхом розпилення порошку або поміщають над гніздами пакетики препарату.

Препарат розпорошують на верхніх брусках рамок біля задньої стінки вулика в дозі 0,25 г на повну вуличку бджіл або ж поміщають його в пакетики або мішечки в дозі 5-10 г на сім’ю. Курс лікування сімей зі слабким або середнім

ступенем ураження складається з двох обробок з інтервалом 7 днів, сильним ступенем ураження – з трьох обробок з інтервалом 4 дні. Через 2- 3 доби після останньої обробки препарат у пакетиках поміщають у сім’ю, де температура повітря повинна бути не вище 27 °С. Протягом 48 год після обробки відкривати вулик не рекомендується, тому що новий приплив повітря різко зменшує лікувальну концентрацію парів препарату.

При потраплянні препарату на відкритий розплід або кришечки печатного розплоду бджоли видаляють його. Після обробки препаратом кліщі обсипаються з бджіл. Дія Т. на самок кліща дає позитивні результати: крім загального токсичного отруєння в них ще спостерігається й зниження плідності. Обробляти вулики Т. рекомендується при температурі не вище 27 °С, інакше дія препарату не виявиться у всій своїй силі.

Використовують також тимолвмісні рослини. Для цього свіжозібрані стебла, листя й квітки чебрецю, зібрані у фазі цвітіння, подрібнюють. Одна доза – 100 г здрібненої рослини. Потім зелень кладуть на два шари марлі й закривають зверху поліетиленовою плівкою. Такий своєрідний пакет поміщають над гніздом марлею донизу і накривають стелинами або полотнинкою. Приблизно через 3-5 днів, коли рослина висохне, її заміняють свіжою. Мішечки тримають у вуликах весь активний сезон.

Обробку бджіл Т. і тимолвмісними речовинами припиняють за тиждень до відкачування меду. Слабкі сім’ї, які складаються з менш ніж трьох повних вуличок бджіл, обробляти Т. не можна. Мед, відібраний з оброблених сімей можна вживати в їжу без обмежень.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)


ТИМОЛ - Бджільництво


ТИМОЛ