ЩЕПЛЕННЯ ЛИЧИНОК

ЩЕПЛЕННЯ ЛИЧИНОК – перенесення личинок робочих бджіл у мисочки або прикріплення чарунок із личинками до маткової рамки з метою виведення штучних маток. Для цього необхідно підготувати стільники з молодими одноденними личинками.

Приміщення, у якому роблять Щ. л., має бути теплим (20- 25 °С), із добре зволоженим повітрям. Попередньо готують необхідні інструменти: гострий ніж, гарячу воду для його нагрівання, рушник.

Стільник кладуть на стіл плиском. Нагрітим ножем вирізують смужки чарунок, обрізають їх наполовину й одинарний ряд чарунок

розрізають на шматочки, у яких залишають по одній неушкодженій чарунці з личинкою. Потім ці шматочки з непідтятого боку приклеюють розігрітим воском до патрончиків прищеплювальної рамки або до загострених сірників. Поправляють краї підтятих чарунок сірником, злегка розширюючи їх угорі. Після цього прищеплювальну рамку ставлять у середину гнізда сім’ї-виховательки. Якщо користуються загостреними сірниками, то їх устромляють в один або два центральні стільники.

Якщо личинок прищеплюють у штучних мисочках, то з попередньо видаленого з якої-небудь сім’ї ройового маточника або з норицевого маточника з молодою личинкою беруть маткове молочко, розкладають його невеликими крапельками в кожну мисочку. Потім беруть личинку з боку спини кінчиком шпателя й обережно поміщають її на корм у мисочці.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)


ЩЕПЛЕННЯ ЛИЧИНОК - Бджільництво


ЩЕПЛЕННЯ ЛИЧИНОК